פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

5 שיטות שיסייעו לכם לא לשכוח את הילדים באוטו

כל הורה עלול לשכוח את הילד ברכב אבל יש כמה שיטות שיצמצמו עבורכם את הסיכון. החל מאפליקציות ועד שינוי הרגלים – אל תגידו "לי זה לא יקרה"

פוליסות ביטוח רכב מעניקות הגנה מלאה לנהגים ומאפשרות להן לקבל פיצוי כספי במקרה של תאונה. יחד עם זאת, הפוליסות לא באות על חשבון אחריות אישית של כל נהג בכלל ושל הורים לילדים בפרט. בתקופה האחרונה אנחנו שומעים על הרבה הורים ששוכחים את ילדיהם ברכב ובנושא הזה אין מקום לפשרות.

האמת היא שכל הורה נמצא בסיכון ולאף אחד אסור להגיד “לי זה לא יקרה”. רוצים למנוע מראש כל סיכוי לעוגמת נפש? הנה 5 שיטות שיסייעו לכם לא לשכוח את הילדים באוטו:

ילדים באוטו
קרדיט: pexels.com

השתמשו באפליקציות

יש המון אפליקציות שמטרתן האחת והיחידה היא למנוע מהורים לשכוח את הילדים ברכב. רוב האפליקציות עובדות על מנגנון פשוט, שבו ההורים מקבלים התראה ברגע שהרכב חונה ועוצר במקום למשך יותר מכמה שניות. במקביל, ניתן להגדיר התראות כאלה גם בתוך תוכנות ניווט שמשמשות אתכם בשגרה.

שנו הרגלים

שינוי של הרגלים יאפשר לכם למנוע מצב שבו אתם שוכחים את הילדים ברכב. זה מתחיל עם אימוץ הרגל כמו לסרוק את הרכב לפני שנועלים אותו, עם ניסיון להתרגל למנוע לחיצה על שלט האזעקה לפני שפותחים את דלתות המושב האחורי ועוד. בסופו של דבר, רק אתם יודעים אילו הרגלים מעמידים אתכם בסיכון ואותם בדיוק תצטרכו לשנות.

תנו לילדים משחק רועש

מחקרים מראים שהורים נמצאים בסיכון לשכוח את הילד ברכב כאשר הוא ישן. הסיבה לכך היא שהילד שקט וההורים טרודים בשגרה השוחקת, מה שמונע מהם לשים לב מה קורה במושב האחורי. מנגד, הפתרון לזה יכול להיות פשוט מכפי שחשבתם: תנו לילד משחק רועש ועודדו אותו להשתמש בו. זה אולי ימנע ממנו להירדם, אך עשוי להציל חיים.

כוונו תזכורות

אם אתם לא רוצים להשתמש באפליקציות מיוחדות, תמיד תוכלו לכוון תזכורות בטלפון הנייד. היתרון של תזכורות הוא שאין צורך בחיבור לאינטרנט בשביל להפעיל אותן ושניתן לכוון את ההתראה לשעה ספציפית. מנגד, החיסרון הוא שקשה לכוון תזכורות לנסיעות קצרות ולכן הן מתאימות לחופשות משפחתיות ונסיעות ארוכות בלבד.

התקינו חיישנים

הורים ששוכחים את הילד ברכב היא בעיה שמשותפת לגברים ונשים בכל העולם. כתוצאה מכך, חברות חומרה משקיעות הון עתק בפיתוח חיישנים שמותאמים לכיסא התינוקות והילדים. את החיישנים האלה מתקינים בצורה חד פעמית ומטרתם להתריע על מצב שבו הילד נשאר בתוך רכב סגור. מבחינה טכנית, החיישנים פועלים בדומה לאפליקציות כי הם מזהים תנועה לעומת חוסר תנועה. את החיישנים אפשר להתקין בכל סוגי הרכבים אך הם מתאימים לכיסאות ילדים בלבד.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...