20 עובדות שבטוח לא ידעתם על הסדרה המפץ הגדול

קשה מאוד להאמין אבל הסדרה ‘המפץ הגדול’ כבר נמצאת בחיינו מעל 10 שנים, הפרק הראשון של הסדרה שודר בשנת 2007 הכל כך רחוקה. מאז אותו פרק צפינו בכיף ב-250 פרקים ששודרו במרוצת העונות של סדרת הקומדיה המצחיקה, שמגוללת את חייהם של ארבעה פיזיקאים חנונים וההתמודדויות המוזרות שלהם עם החיים. הסדרה הכניסה לחיינו דמויות בלתי נשכחות כמו שלדון, לאונרד, פני, האוורד ועוד רבים וטובים, ובימים אלה הם נמצאים בעונה ה-12 אשר צפוייה להיות גם העונה האחרונה של הסדרה.

אז רגע לפני שהכל נגמר ריכזנו לכם בפוסט מיוחד 20 עובדות מעניינות שסביר להניח שלא ידעתם על הסדרה וצוות השחקנים שלה. מוזמנים לכתוב לנו בשרשור התגובות מי הדמות האהובה עליכם ומה הרגע האהוב עליכם ביותר בסדרה, ובנוסף לא לשכוח להוסיף לנו עוקב באינסטגרם!!

בניגוד מוחלט לדמות אותה הוא מגלם, ג’ים פרסונס (שלדון קופר) מעולם לא ראה אפילו פרק אחד של סטארטרק או דוקטור הו.

פני מסתובבת עם אותו תיק מאז העונה השנייה של הסדרה, מישהו צריך להגיד לה משהו על זה

הדירה של ראג’ והדירה של האוורד (וברנדת’) לעולם לא יופיע באותו פרק מהסיבה הפשוטה ששתי הדירות הן בעצם אותה דירה. בכל פעם שמצלמים פרק צוות הצילום צריך לסדר ולעצב אותן מחדש. אם תסתכלו טוב על התמונה של שתי הדירות תזהו שמדובר באותו חלל.

אחד התפקידים הראשונים של ג’וני גאלקי (לאונרד) בטלוויזיה היה בסדרה ‘בלוסום’, סדרה בה כיכבה בתפקיד הראשי השחקנית מים ביאליק (איימי פארה פאולר)

החל מהעונה העשירית של הסדרה – חמשת השחקנים הראשיים הוותיקים מקבלים כל אחד מיליון דולר לפרק, עובדה שמכניסה אותם לרשימה המכובדת והאקסקלוסיבית של השחקנים שמרוויחים הכי הרבה כסף בטלוויזיה.

ג’וני גאלקי (לאונרד) – מיליון דולר לפרק
ג’ים פרסונס (שלדון) – מיליון דולר לפרק
קיילי קווקו (פני) – מיליון דולר לפרק
סיימון הלברג (האוורד) – מיליון דולר לפרק
קונאל נייאר (ראג’) – מיליון דולר לפרק

בכל פעם שנכנסה דמות ראשית-נשית לסדרה, האדם הראשון שדיבר איתה היה בסופו של דבר בן הזוג שלה.

בפרק ה-100 של הסדרה פני לבשה את אותה החולצה שהיא לבשה בפרק הראשון בסדרה

בשנת 2012 צוות ביולוגיים בברזיל גילה זן חדש של דבורים ולמרבה הפלא הם החליטו לקרוא להם על שם המטבע לשון של שלדון קופר

קיילי קווקו לא השתתפה בשני פרקים בעונה הרביעית של הסדרה בגלל שהיא שברה את הרגל לאחר שנפלה מסוס

במשקפיים של לאונרד אין עדשות!

ג’וני גאלקי (לאונרד) סיפר באחד הראיונות איתו את העובדה המצחיקה הזאת, שנובעת מהבדלי הגובה בינו לבין ג’ים פרסונס (שלדון). הוא היה מרים את הראש בזמן שהוא היה מדבר אל שלדון והאורות של האולפן היו משתקפים במצלמה. הפתרון היצירתי שצוות הצילום מצא היה להוציא לו את עדשות המשקפיים.

מים ביאליק (איימי) היא היחידה מבין צוות השחקנים שמחזיקה בתואר של דוקטור

מסתבר שרק איימי יודעת בתכלס על מה היא מדברת שם בסדרה. השחקנית היהודיה סיימה את תואר הדוקטור שלה במדעי המוח בשנת 2008, שנתיים לפני שהצטרפה לסדרה המפץ הגדול.

דמותו של שלדון קופר נוצרה בהשראת מתכנת מחשבים אותו הכיר ביל פארדי (אחד מיוצרי הסדרה) בעברו. הוא נקרא על שמו של השחקן והמפיק שלדון לאונרד, וחתן פרס נובל לאון קופר

צ’אק לורי (יוצר הסדרה) התכוון שג’וני גאלקי ישחק את התפקיד של שלדון, אבל גאלקי חשב שהוא יהיה “מתאים יותר” לדמותו של לאונרד. לורי סיפר שכאשר ג’ים פרסונס נבחן לתפקיד, הוא היה “כל כך טוב להבהיל”, שלורי “ביקש ממנו, כדי לוודא שזה לא היה במקרה”, לעשות מחדש את האודישן.

שם המשפחה של פני עד היום לא ידוע

אם מתעלמים משם המשפחה של לאונרד שהיא קיבלה כחלק מכל העניין הזה של להתחתן איתו. בכל שנותיה של הסדרה לא קיבלנו תשובה בנוגע לפרט הקטן הזה.

השחקנית שמגלמת את אמו של שלדון (לורי מטקאלף) במפץ הגדול היא האמא האמיתית של זואי פרי, אשר מגלמת את תפקיד אמא של שלדון בסדרת-הבת ‘שלדון הצעיר’

יש תיאוריה בקרב מעריצים של המפץ הגדול שטוענת שיש קשר בין צבע החולצה של שלדון למצב הרגשי שלו: 

הכוונה היא שצבע אדום פירושו כעס, סגול פירושו אהבה, ירוק זה שלווה וביטחון, צהוב זה פחד, כחול זה רחמים, כחול בהיר זה תקווה והצבע כתום מצביע על חמדנות.

בשנת 2015 רשת CBS ויוצרי הסדרה נתבעו בגין הפרת זכויות יוצרים של השיר “חתול-רך”, אותו שיר שמרגיע את דמותו של שלדון קופר.  התובעות היו בנות של מורה לשעבר ממדינת ניו-המפשיר, ארצות הברית. לטענת אותן בנות, אמא שלהן, אדית ניולין כתבה בשנות ה-30 שיר עם מלים דומות שנקרא Warm Kitty ובעל לחן דומה לשיר שמופיע בסדרה והפך לסימן היכר שלה.

רגע לפני סיום מוזמנים להוכיח לנו כמה אתם מכירים את הסדרה המפץ הגדול בחידון הטריוויה שלנו

אם אהבתם את הפוסט הזה הדבר הכי יפה שאתם יכולים לעשות עבורנו זה לעקוב אחרינו באינסטגרם, זה נותן לנו המון מוטיבציה להמשיך ליצור תכנים מגניבים כאלה.

מומחה לקידום אורגני ויוצר תוכן ותיק בעולמות טכנולוגיה, צרכנות, סקירות והשוואות מוצרים, פנאי ובידור.
במידה ועלתה לכם שאלה בנוגע לתוכן שקראתם בכתבה מוזמנים לפנות אלינו למייל [email protected] ונשמח לעזור לכם.

לייק לפטריה בפייסבוק