פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

חברים בקופת חולים ומבוטחים בביטוח פרטי- כך תמנעו מכפל ביטוחי

אם אתם חברים באחת מקופות החולים בישראל ובנוסף יש לכם ביטוח פרטי ואתם סבורים שאתם משלמים סכום כפול, במאמר זה נסביר מה ההבדל בין שירותי הבריאות השונים, כיצד מוודאים האם יש כפל ביטוחים ומהם מסלולי הבריאות המתאימים ביותר לכל המשפחה.

הבריאות בישראל

בישראל קיים ביטוח בריאות ממלכתי שמבטיח טיפול רפואי לכל אזרח ישראלי על ידי המוסד לביטוח לאומי ועל ידי קופות החולים בישראל. בנוסף, ישראלים רבים מחליטים לרכוש גם ביטוח משלים מטעם קופת החולים ולרבים מהם יש ביטוח בריאות פרטי מטעם מקום העבודה או ביטוח אותו הם רכשו בעצמם. משום שכל ישראלי שמודע למצב הבריאות בישראל ומחליט להבטיח לו ולבני משפחתו את השירותים הרפואיים הטובים ביותר, רוכשי ביטוח בריאות משלים ו/או פרטי רבים נתקלים במצב של כפל ביטוח. כלומר תשלום כפול על אותו כיסוי רפואי.

ביטוחים- מצאו את ההבדלים

לכל אדם מגיע סל בריאות בסיסי מהמדינה. הספקיות של שירות סל הבריאות של המדינה הן קופות החולים. כיוון שרוב האנשים אינם מסתפקים בסל הבסיסי והמצומצם הם בוחרים לרכוש ביטוחים משלימים של קופות החולים ו/או ביטוחים פרטיים שמוצעים על ידי חברות הביטוח השונות בישראל. ההבדלים בין השניים באים לידי ביטוי בדברים הבאים:

  • ביטוח בריאותי משלים- הוא ביטוח שמוצע על ידי אחד מחברות או סוכנויות הביטוח שעובדות עם קופת החולים. ביטוח זה אמנם מספק כיסוי רחב יותר לסל הבסיסי של השירותים הרפואיים, אך יש לקחת בחשבון שמדובר על ביטוח שעיקרו תקנון וחברות הביטוח וקופות החולים יכולות לעשות בו שינויים שונים בלי שהמבוטח יוכל לעשות דבר. בנוסף, הביטוח המשלים מקבל כל אחד בכל מצב בריאותי ובכל גיל ועדיין יש מצבים רפואיים רבים בהם המבוטחים נדרשים לשלם השתתפות עצמית על מנת להפעיל את אותו כיסוי ביטוחי לו הם זקוקים.
  • ביטוח בריאות פרטי- כאן מדובר על חוזה בין חברת הביטוח לבין המבוטח ולא ניתן לשנותו אלא בהתאם לכתוב בחוזה ומוסכם על שני הצדדים. כל התנאים ידועים מראש ואין הפתעות מיותרות וניתן לקנות את אותה פוליסה שמתאימה בצורה הטובה ביותר לכם ולבני המשפחה שלכם.

כפל ביטוחים- בדיקה

פעמים רבות אנו שומעים אנשים ממליצים אחד לשני לבדוק האם אין להם ביטוח כפול על אותם שירותים. כלומר, אם הם אינם משלמים כפול על אותם שירותי רפואה. למרות שמדובר על מסלולי בריאות שונים לחלוטין מבחינת כיסוי ביטוחי, יש מצבים בהם קיים כפל כיסוי ביטוח בריאות על שירות זה או אחר. כדי לדעת האם אכן יש כפל ביטוחי תמיד מומלץ להתייעץ עם מומחה בתחום ביטוחי הבריאות ולבחון את העניין. עם קצת עזרה מהמומחה תוכלו לחסוך בזמן, הוצאה מיותרת ותוכלו לרכוש את אותו ביטוח בריאות למשפחה שיספק לכם את כל הכיסויים החשובים והמקיפים ביותר.

לסיכום, משום בעיית כפל הביטוח יש חברות ביטוח שהחליטו לעשות את העבודה עבור הלקוחות שלהם. חברות אלו מציעות כיסוי שמשלים את שירותי הבריאות הממלכתיים והמשלימים של קופות החולים. דבר שמונע מצב של כפל ביטוח והוצאה כפולה ומיותרת.

באדיבות AIG ביטוח בריאות

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...