מצחיק: התינוק האיטלקי של קליה

פרסומות לאבקות כביסה או נוזלי כביסה למיניהן, הן בלשון המעטה, לא הדבר הכי אטרקטיבי על המסך שלנו. מצד אחד, אין מה לעשות, מדובר במוצר משעמם, המדבר בעיקר לאמהות שעסוקות במהלך היום בנסיונות כושלים למנוע מילדיהם הקטנים להכתים את בגדיהם במגוון כתמים שונים ומשונים. מצד שני, כל איש קריאייטיב יודע, שכל מוצר, גם אם מדובר במברשת שיניים לתוכים, אפשר למכור ולפרסם בצורה מקורית.

הפרסומת החדשה לקליה וניש, נוזל הכביסה מחולל הפלאים, מצליחה לפחות בחלקה הראשון להתנתק מהקיבעון האופף את פרסומות הכביסה ולייצר סרטון מגניב, מצחיק ומהפנט. בכל אירוע משפחתי מגיע רגע אחד, בו העולם קופא. הילד ששופך את השתיה על המפה, הכוס שנופלת מהיד ונשברת, וכמובן, תקריות עוגה.

הפרסומת נפתחת במוסיקה דרמטית ובסלואו מושן, כשילדה חביבה מאבדת את שיווי המשקל שלה ופרוסת העוגה בה היא אוחזת נשמטת מידה במהירות 100 קמ”ש ומתעופפת בדרמטיות לעבר החולצה של האם המבוהלת, אל מול עיניהם המשתאות של הנוכחים. יוצרי הפרסומת ביימו סצינה למופת, כאשר כל חלקי הפאזל יושבים בדיוק במקום, כולל הדיבוב האיטלקי המפתיע והמצחיק של התינוק המשועשע. אולם אז, בדיוק כשחשבנו שהנה, זכינו לראות פרסומת שונה, מגיע חלקה האחרון של הפרסומת, שאם היו גוזרים אותו מהסרטון ומשדרים רק אותו, היינו יכולים בקלות לקבל פרסומת רגילה ומוכרת.

לא ברור לי למה יוצרי הסרטון לא יכלו להתאפק והיו חייבים להוסיף קריין שמדבר על הנוסחה המופלאה של קליה, ואקווריום עם פיסת בד שמדגים את אפקט החרטה שיוצרת קליה על הבגד. כבר באתם בטוב, יצרתם יופי של פרסומת, ואז החרבתם אותה ברגע. ובכל זאת, על אף הסיום הכושל, הפטריה מצדיעה ומפרגנת, ומודה שכיף לה לצפות בפרסומת הזו שוב ושוב, לפחות עד השניה השלושים.


לייק לפטריה בפייסבוק