הסמוראי היהודי: הקרב להצלת הסופגניות

לתת לילד בן 10 לשמור על מגש סופגניות טריות נוטפות ריבה ומלאות באבקת סוכר, זה כמו לתת לחתול לשמור על השמנת. לא בטוח אם מישהו ניסה פעם את עניין החתול והשמנת בכדי להוכיח את אמיתות הביטוי הלעוס הזה, אך הסרטון הבא מאמת את הטענה הראשונה, בענין הסופגניות.

בכל שנה, לקראת חג החנוכה, עולים לרשת סרטונים רבים ומשעשעים ברוח החג המשמין הזה. הסרטון שיצר נדב נחמני, הוא ללא ספק אחד המקוריים והמקסימים ביניהם. נחמני, בוגר המחלקה לאמנות המסך בבצלאל, כבר ביקר אצלנו בפטריה בשנה שעברה, עם סרטון הגמר המקסים שלו moving pictures. כעת, לרגל החג, יצר נחמני סרטון אנימציה מצחיק המתכתב עם האנימציה היפנית המוכרת (אנימה), בכיכובו של לוחם סמוראי יהודי, הנלחם בכדי להציל את הסופגניות המסכנות מידיהם של החזירים המרושעים.

במקור, הסרטון תוכנן כסרטון אנימציה למגזר הדתי-חרדי, עבור ארגון העוסק בהסברה בנושאי יהדות. בסופו של דבר, הקונספט היה מופרע מידי עבור הארגון, אך נחמני התלהב מהרעיון ומהדמות הראשית המופרעת והחליט להמשיך לעבוד עליו בכל זאת.

"התחלנו להריץ את הסרט ויחד עם ההתלהבות שלנו הצטרפו עוד אנשים יצירתיים ומוכשרים שרצו לעזור בהתנדבות ויחד הצלחנו להרים הפקה קטנה, היה לנו צלם, מלחין, שחקנים, וככה הצלחנו תוך זמן  קצר מאוד להפיק סרטון של כמעט 4 דקות" מספר נחמני בשיחה עם הפטריה. "רציתי לעשות סרט שגם חילונים וגם דתיים, יהודים בחול, יהודים בארץ וגם לא יהודים, יוכלו לראות ולהנות ממנו, למרות שיש הרבה בדיחות וגגים שאולי רק יהודים יבינו".

הסרטון Jew samurai: the eighth night, מתרחש בדמיונו של ילד יהודי חביב, חובש כיפה, המגלה מגש של סופגניות טריות על השולחן בבית המקושט לרגל החג, ולידן פתק מאמו בו היא כותבת לו שהיא תחזור ממש בקרוב, ובניתיים שלא יגע בסופגניות. הילד המתוק מתקשה לעמוד בפיתוי, וכדי להעביר את הזמן מתחיל לצייר סופגניה. לפתע מתעוררת הסופגניה לחיים מתוך דף הנייר, וקוראת לעזרה. בדיוק כמו בסרטי הקומיקס המוכרים, זהו בדיוק הזמן עבור גיבור העל היהודי לפעול ולהציל את החג.

צפו בסרטון, ושיהיה לכולנו חג חנוכה שמח!
קליק לסרטונים נוספים בערוץ היוטיוב של נדב נחמני.


 

קרדיטים
במאי ואנימטור: נדב נחמני כתיבה והפקה: שלום צבי שור ונדב נחמני משחק: יעקב שור מלחין: שי חיים צלם: אלכסנדר גורב דיבוב: נדב נחמני, אפי ביבי, ברוך גולדברג אנימציה משנית: אייל לייבוביץ

 

 

לייק לפטריה בפייסבוק