סרטים ישראלים בנטפליקס שכדאי לכם להוסיף לרשימת הצפייה

אם אתם בעניין של סרטים ישראלים בנטפליקס תשמחו לדעת שריכזנו כאן רשימת המלצות איכותית של סרטים שפשוט אסור לפספס וזמינים לצפייה בשירות התוכן של נטפליקס.

שירות התוכן של נטפליקס מלא בהמון סרטים מומלצים וסדרות מעולות שאסור לפספס, אך לא רבים מודעים לרשימת הסרטים הישראלים שנטפליקס מוסיפה בכל חודש לספריה שלה. ריכזנו לכם בכתבה רשימה של סרטים ישראלים בנטפליקס שכדאי לכם להוסיף אותם לרשימת הצפייה בהקדם.

הרשימה עוד צפויה להתעדכן בעתיד מכיוון שנטפליקס מוסיפים בכל חודש סרטים ישראלים נוספים לשירות התוכן שלהם. אם יש לכם הצעות נוספות מוזמנים לכתוב לנו עליהן בשרשור התגובות בסוף הכתבה. רגע לפני שאתם ממשיכים לכל ההמלצות מזכירים לכם להצטרף לקבוצת הפייסבוק שלנו ‘מכורים מסך‘ על מנת לקבל עוד המון המלצות של סרטים וסדרות שאסור לפספס.

סרטים ישראלים בנטפליקס
סרטים ישראלים בנטפליקס

עג’מי

סרט דרמה ישראלי משנת 2009 בבימוי של ירון שני ו-סכנדר קובטי. עלילת הסרט מורכבת מחמישה פרקים ושוזרת באופן מורכב כמה סיפורים מקבילים, שמקום התרחשותם המרכזי הוא שכונת עג’מי שביפו. הגיבורים הם ברובם צעירים מוסלמים ונוצרים. בסרט יש הצצה על החברה הערבית רוויית הפשיעה האכזריות והשקרים. בני השכונה שקועים עד צוואר במעגלי פשעים אלימים, סחר בסמים ונקמת דם.

מעניין לדעת שכל השחקנים שמופיעים בסרט, שחלקם תושבי שכונת עג’מי במציאות (כולל הבמאי-שחקן סכנדר קובטי), הם חסרי ניסיון קודם במשחק. הסרט זכה ב-5 פרסי אופיר, בהם בפרס הסרט הטוב ביותר, והיה מועמד לפרס אוסקר לסרט הזר הטוב ביותר, אך לא זכה.


 

חתונה מאחורת

סרט דרמה שיצא לאקרנים במקור בשנת 2001 בימויו של דובר קוסאשווילי ובכיכובם של ליאור אשכנזי, רונית אלקבץ, מוני מושונוב ועוד.

במרכז עלילת הסרט אנחנו פוגשים משפחה גרוזינית מסורתית שמנסה לחתן את הבן הרווק שלהם זאזא (אותו מגלם ליאור אשכנזי), לפי מסורת העדה, ולמצוא לו כלה גרוזינית.

הבעיה היא שהבן מנותק ממנהגי העדה, אך הוא מכבד את הוריו, ומשתף פעולה בחיפושים אחר הכלה. לאחר שהכלה הפוטנציאלית מוצאת חן בעיני אמו של זאזא, היא מפגישה בין השניים, הכלה הצעירה בת ה-17 מתנשקת עם זאזא, אך הוא מגלה כי מתחת למיטה מסתתרת אחותה.

לאחר המפגש שהסתיים בלא כלום, מתברר להוריו שהוא אינו נענה לכלות המוצעות לו, עקב אהבתו, הסודית, ליהודית (רונית אלקבץ) – גרושה ואם לילדה קטנה, בת העדה המרוקאית, המבוגרת ממנו.


 

ביקור התזמורת

סרטו של הבמאי ערן קולירין בכיכובם של ששון גבאי, רונית אלקבץ, רינת מטטוב, אורי גבריאל ועוד.  עלילת הסרט מתארת סיפור בדיוני על ביקור תזמורת המשטרה של אלכסנדריה בישראל.

כאשר התזמורת המצרית מוזמנת לנגן בטקס הפתיחה של מרכז לתרבות ערבית בפתח תקווה. עקב אי-הבנה, נוסעים חברי התזמורת לעיירת פיתוח מדברית בשם “בית התקווה”.

חברי התזמורת, המגיעים מעיר גדולה ועתירת מוסדות תרבות, במדינה שמרנית, לעיירה חילונית שאין בה כל מוסד תרבות או מוסד אומנות שהוא, נתקפים בהלם תרבות. אולם, בעיירה הם קושרים קשרים לרגע עם התושבים.


 

תמונת הניצחון

סרטו של אבי נשר בכיכובם של ג’וי ריגרתום אבניאמיר ח’ורי, משי קליינשטייןאליענה תדהר ועוד. הסרט מבוסס על אירועים אמיתיים ומציג את סיפור הקרב בקיבוץ ניצנים במלחמת העצמאות.

עלילת הסרט מתרחשת בשנים 1948-1949 בימים שקדמו לקרב על ניצנים, כאשר עיתונאי צעיר מצרי מתלווה לכוח מתנדבים שיוצא לסייע לערביי פלשתינה על מנת לתעד “תמונת ניצחון” של הצבא המצרי.

הם מתמקמים בכפר שלמרגלותיו שוכן קיבוץ ניצנים, בו חברי הקיבוץ נערכים להגנה. בעוד שני הצדדים מתקרבים לעימות האלים, הנעורים מכתיבים סיפור משלהם – הבמאי מוצא להפתעתו הרבה במשותף בין הצעירים בשני הצדדים.


 

לעבור את הקיר

דרמה בבימויה של רמה בורשטין ובכיכובם של נועה קולר, עמוס תמם, עוז זהבי, ארז דריגס ועוד. מיכל היא בת למשפחה חילונית שחזרה בתשובה. בגיל 32 היא עומדת להתחתן סוף סוף עם גידי, אך חודש לפני המועד, בעודם בוחנים את המנות באולם השמחות, גידי חוזר בו ומבטל את החתונה, בנימוק שאינו אוהב את מיכל.

למרות שהחתן כבר אינו נמצא בתמונה, מיכל מחליטה לא להזיז את תאריך החתונה ושאלוהים יביא לה את החתן עד הזמן שנותר לה עד ליום המיועד. “יש אולם, יש לי שמלה, קטן על אלוקים להמציא לי חתן”, וממשיכה בהכנות לחתונה בתאריך המיועד. בני משפחה, מכרים ואף רב מנסים להניא אותה מהמהלך, אך בליווי חברות קרובות היא ממשיכה בו ויוצאת למסע של פגישות מייאשות ומצחיקות עם שדכנים וחתנים פוטנציאליים במטרה למצוא את החתן שלה.


 

לצוד פילים

קומדיה של הבמאי והקומיקאי רשף לוי (איים אבודים) בכיכובם של ששון גבאי, מוני מושונוב, פטריק סטיוארט, גיל בלנק, צביקה הדר, יעל אבקסיס ועוד.

יונתן בן ה-12 סובל מגמגום קל ומהתעללות של חבריו ללימודים. דניאל, אביו של יונתן, היה אחראי אבטחה בסניף בנק, ונפטר לפתע במהלך משמרתו כאשר יונתן לצדו. הבנק סירב לשלם למשפחה פיצויים או להפעיל את חברת הביטוח בגלל ה”אותיות הקטנות” בחוזה.

יונתן, שלמד מאביו את נוהלי האבטחה בבנק, נעזר בחבורת זקנים (אליהו, ניק ומייקל) וביחד הם יוצאים להרפתקה במטרה לשדוד את סניף הבנק על מנת לנקום את מות אביו ולהשיג כסף שיממן את משפחתו של יונתן ולימודיו בבית ספר למחוננים.


 

קירות

מותחן פעולה משנת 2009 של הבמאי דני לרנר בכיכובם של אולגה קורילנקו, נינט טייב, ולדימיר פרידמן, שלום מיכאלשווילי, לירון לבו ועוד.

עלילת הסרט מתרחשת בדרום תל-אביב, בבית מגורים ישן, שתי נשים זרות אחת לשניה שגרות דלת מול דלת. האחת היא גליה (אולגה קורילנקו), בת 35, שוהה בלתי חוקית מאוקראינה שעוסקת בזנות  ומסובכת עם עבריינים מקומיים.

השניה היא אלינור (נינט טייב), בת 25, קופאית בסופר השכונתי הסובלת מבעלה (זהר שטראוס) שמכה אותה בקביעות. ערב אחד, כשגליה עוזרת לאלינור מבעלה המכה, ניצת בין השתיים קשר שמגשר על ההבדלים שביניהן ומוביל אותן לשתף פעולה על עתידן וגורלן.


 

נודל

דרמה משנת 2007 בבימויה של איילת מנחמי, ובכיכובם של מילי אביטל, ענת וקסמן, אלון אבוטבול, יפתח קליין, שרית וינו אלעד ועוד.

מירי היא דיילת אוויר ב”אל על” ואלמנה בשנית, חיה באופן זמני בדירה של אחותה, גילה, אשר נמצאת במשבר נישואין עם בעלה. באחד מימי השבוע, בו מגיעה לביתה העוזרת הסינית שלה, מבקשת העוזרת רשות לצאת בדחיפות לשעה ולהשאיר את בנה הקטן החמוד והשתקן בן השש בדירתה.

העוזרת יוצאת אך לא חוזרת, ומשאירה את מירי עם בנה, ללא דרך להשיגה. עניין זה מעורר את חייה הרדומים של מירי שהתרגלה לחיי שגרה משעממים. היא מחפשת את האם ומגלה כי משטרת ההגירה גירשה אותה חזרה לסין. מכיוון שבנה נולד בישראל, הוא אינו רשום מבחינה חוקית ואין דרך חוקית להחזירו לסין. בעודה מתכננת את המסע להחזרת הבן שאותו היא מכנה “נודל” לאמו בעזרת אחותה, גיסהּ וחבר הילדות שלה, נוצר בין מירי ובין הילד קשר של אמון ואהבה.


 

למלא את החלל

דרמה משנת 2012 בבימויה של רמה בורשטין (לעבור את הקיר) בכיכובם של הדס ירון, יפתח קליין, עירית שלג, חיים שריר ועוד.

שירה מנדלמן היא בת למשפחה חרדית חסידית מכובדת, שהגיעה לגיל המתאים לנישואין. היא בודקת בחשאי את השידוך המיועד לה, בחור בשם פנחס, שנחשב עילוי.

פנחס מוצא חן בעיני שירה ובעיני בני משפחתה, וכל שנותר הוא לערוך מסיבת ווארט לקראת החתונה. אולם אז מתרחשת טרגדיה שמזעזעת את המרקם המשפחתי שלה.


 

אבינו

עובדיה רחמים הוא המאבטח הכי חזק שיש במועדון שמיים. החלום הכי גדול שלו הוא להיות אבא, הוא ואשתו רחל מנסים כבר 5 שנים אבל ללא הצלחה הם ניסו הכל- תפילות, טיפולים שעולים המון כסף וכלום.

החבר הכי טוב של עובדיה הוא מיקי מנהל מועדון שמיים, המועדון שייך לבני הדודים שלו האחים מכלוף. מדיי ערב במועדון מבלה לו עבריין קטן בשם שלום רוזנטל והוא רואה בעובדיה פוטנציאל גדול, הוא רוצה שעובדיה יעבוד בשבילו כגובה חובות בשוק האפור תמורת המון כסף.

עובדיה רואה את זה כהזדמנות מצוינת להתחיל בטיפולי פוריות פרטיים ויקרים. הוא מאמין שברגע שהוא יצליח לעזור לאשתו להיכנס להריון, הוא יוכל לעזוב את העבודה המלוכלכת.


 

עוד בפטריה

סרטים מומלצים | 15 סרטים חדשים שאסור לכם לפספס השנה
סדרות HBO | אלה הן 15 הסדרות הכי טובות של רשת HBO
סדרות מומלצות כאן 11 | רשימת הסדרות הכי טובות שעלו בתאגיד השידור

לייק לפטריה בפייסבוק