מנהיגים ישראלים הופכים להיפסטרים תל-אביבים בסדרת תמונות מצחיקה ומקסימה

כשאנחנו נזכרים במנהיגי עבר ישראלים עתיקים, אנחנו חושבים לרוב על דמויות מעונבות, רשמיות ורציניות, לרוב בשחור לבן, עם חוש אופנה בינוני ותסרוקות מצחיקות. טוב, זה לא בדיוק מה שאנחנו חושבים, אבל כשראש הממשלה שלנו מסתובב כבר שנים עם תספורת “הלוואה וחיסכון”, אולי הגיע הזמן להתקדם, לזנוח את העניבה והז’קט, לעשות קרחת ולפתח מעט סטייל.

עמית שמעוני, סטודנט בשנה ד’ במגמת תקשורת חזותית בבצלאל, חשב גם הוא שהמנהיגים ההיסטוריים שלנו רציניים ורשמים מדי בתמונות הישנות שלהם, והחליט להעניק להם מייקאובר עם טוויסט משעשע שמתאים יותר לתל אביב בגרסת 2014, לרגל יום העצמאות של המדינה שהם כל כך אהבו. השילוב בין אז להיום יוצר תמונות מרעננות, צבעוניות ודי מצחיקות.

בסדרת התמונות המקסימה הזו, שנוצרה כחלק מפרוייקט הגמר של שמעוני העוסק בהשוואה בין חזונם של מנהיגי העבר לתרבות של ימינו אנו, תוכלו למצוא את גולדה עם תספורת נינט, משה דיין במראה של הילד המקובל מהמושב האחורי באוטובוס, וכמובן, את בנימין זאב הרצל ודוד בן גוריון ההיפסטרים, כשבן גוריון דואג לפנק את עצמו במשקפי רייבאן כדי להשלים את הלוק המודרני. סדרת התמונות כוללת כרגע ארבעה מנהיגים בלבד כרגע, ואנחנו היינו מאוד שמחים לראות בה בהמשך גם מנהיגים ופוליטיקאים עדכניים עם מראה משודרג.

היצירות הללו של עמית יוצגו בקרוב בתערוכה במאז”ה 9 בת”א, וימכרו באירוע מיוחג בנמל יפו כחלק משבוע האיור של תל אביב. בנוסף נמכרות העבודות שלו גם בעמוד הפייסבוק שלו ובחנות “אסופה” שבשוק הפשפשים למי שרוצה לרכוב לעצמו תמונה ציונית היפסטרית שתקשט את קירות הבית שלו. מוזמנים לבקר בעמוד הפייסבוק של עמית.

לייק לפטריה בפייסבוק