המילה הסודית שתקפיץ את הסטטוסים שלכם לראש הפיד

ממש כמו הקוד הסודי של מנוע החיפוש של גוגל, גם האלגוריתם של היריבה המושבעת פייסבוק, זה שקובע אילו תכנים וסיפורים יקשטו את פיד הפייסבוק שלכם בכל רגע נתון, הוא אפוף מסתורין. אנשי המדיות החברתיות מנסים מדי יום ביומו להתקרב עוד קצת לפיצח הנוסחה להגברת הפופולאריות של סטטוסים ועדכונים, אך סביר להניח שהתשובה הנכונה לחידה הזו טמונה עמוק במוחו של מארק צוקרברג עצמו.

ואולם, באתר מגזין Weird, חושפו בשבוע שעבר מילה אחת שעשויה להפוך את הסטטוסים שאתם מפרסמים לפופולאריים יותר ולהקפיץ אותם לראש הפיד של החברים שלכם. המילה הזו אגב, לא צריכה להופיע בפרסום עצמו, אלא דווקא בתגובות של החברים שלכם לאותו הסטטוס.

לא תאמינו, אבל על פי הדיווח, המילה הזו היא לא אחרת מהמילה הפופולארית “מזל טוב” או באנגלית “Congratulations”. על פי הדיווח, ההוראה לקדם באופן פרטני את הסטטוסים המכילים את הביטוי הזה בתגובות שלהם ניתנה ישירות על ידי מר צוקרברג בכבודו ובעצמו, לאחר שזה פספס סטטוס חשוב על הולדת אחייניתו, מקרה קלאסי של הפיד של הסנדלר הולך יחף.

כידוע, בשנה האחרונה מנסים בפייסבוק להמעיט בהדרגתיות את החשיפה האורגנית של פרסומים מתוך עמודי פייסבוק מסחריים, ובחודשים האחרונים גם גולשים פרטיים מדווחים על ירידה חדה בכמויות הלייקים והתגובות לפרסומים שלהם.

לא ברור האם מדובר בסיפור אמין לחלוטין, האם העניין הזה באמת עובד בפועל ואם כן, האם מספיקה תגובה אחת שכזו כדי “לסמן” את הסטטוס באלגוריתם של פייסבוק, אבל זה בהחלט שווה את הנסיון. בנוסף, בהנחה שיש אמת בדברים, מסקרן לדעת האם העסק הזה עובד גם בשפות אחרות, כלומר האם הביטוי “מזל טוב” בעברית או לחילופין באמהרית או רוסית יעזור גם הוא לקידום הסטטוס שלכם. מוזמנים לדווח לנו על תוצאות הניסוי שלכם.

 באמצעות: הארץ

לייק לפטריה בפייסבוק