דואר ישראל, אתם מעצבנים

ביקור בסניף הדואר המקומי הוא אף פעם לא חוויה גדולה. האסוציאציות המקושרות עם ביקור בדואר הן לרוב שליליות: תורים ארוכים, בלאגן, אנשים שמבקשים לשמור להם מקום בתור בזמן שהם יוצאים לסידורים, יותר עמדות ריקות ממאוישות, אנשים שנדחפים בתור כי הם רק רוצים לשאול שאלה וכמובן, אנשים שחונקים את התור כשמנהלים ויכוח סוער במשך רבע שעה עם אחת העובדות בדלפק. ובכל זאת, אם יש משהו שראוי לציון בדואר ישראל, הוא אתר האינטרנט שלו. טוב. גם הוא לא.

ביום ראשון השבוע התקיים משחק הבית הראשון לעונה של מכבי תל אביב כדורגל. אורן, אוהד הקבוצה, רכש מנוי למשחקי הקבוצה והמתין בסבלנות שיגיע אליו בדואר. ואכן, כשלושה ימים לפני המשחק קיבל אורן את הפתק המוכר המזמין אותו לקחת את דבר הדואר מהסניף. אולם, למרבה ההפתעה, על הפתקית לא הופיעו כתובת או שם הסניף אליו הגיע החבילה. אורן לא איבד את עשתונותיו, עשה חושבים, והגיע למסקנה כי המנוי ככל הנראה מחכה לו בסניף הגיאוגרפי הכי קרוב לקום מגוריו.

כיוון וסניף הדואר סגור בסוף השבוע, תזמן אורן את הגעתו לסניף ליום ראשון, יום המשחק. כמו כל אדם אחראי, הוא נכנס לאתר דואר ישראל על מנת לוודא את שעות הפעילות של הסניף המשוער, בו אולי יימצא המנוי המיוחל. באתר דואר ישראל נכתב כי הסניף יהיה פתוח אחר הצהריים בין השעות 16:30 ל- 18:00, אך כשאורן הגיע למקום, הוא גילה חושך, דלת נעולה ושלט אחר מבאס שנתלה על הדלת:

הרצחת וגם ירשת? גם אין כתובת, וגם הסניף סגור. מדליית השירות הטוב כנראה לא תוענק לדואר ישראל במקרה הזה. אם נניח בצד את עניין הכתובת הנעלמת, היות וידוע כי בחופש הגדול מחליפים ילדים את הדוורים הקבועים שנוהגים לצאת לחופשה, אתר האינטרנט הרשמי של חברה חייב להיות אמין ורלוונטי בכל רגע נתון היות והוא הפנים של החברה. השלט בכניסה לסניף הוא נהדר עבור אנשים שנוהגים לבלות את זמנם הפנוי בדואר בכל יום, אך עבור דור האינטרנט, האתר הוא הפה של החברה עבור כל הודעה רלוונטית.

לזכות דואר ישראל יש לומר כי כעת כבר מופיעה הודעה מסודרת באתר אודות שעות הפתיחה של הסניף השבוע, אך זה לא משנה את העובדה שאת אחר הצהריים של יום ראשון, נאלץ אורן להעביר בשיחות טלפון מייגעות בנסיון לקבל כרטיסים למשחק במקום המנוי שבחר להעביר ערב שקט במשרדי הדואר.

אורן עצמו אגב, הצליח להגיע למשחק בסופו של דבר, ממש ברגע האחרון, ומציע לדואר ישראל לפצות אותו בבול בדמות פרצופו המבואס.

לייק לפטריה בפייסבוק