רכבת ישראל מציגה: אין להם כרטיסים, רק ריקוד ומנגינה

איזה כיף ברכבת ישראל! אין פקקים, הכל עובר חלק, אפשר לסוע עם אופניים, תמיד יש מקום, ואפשר לישון ברוגע. קצת רחוק מהמציאות, אך ככה לפחות נדמה כשצופים בסרטון היח”צ החדש המפרסם את קו תל אביב-בר שבע ב-52 דקות.

הסרטון מדמה משחק וידאו של פעם, בסגנון Tekken, כאשר המתמודדים בדו קרב הם בחורה יפהפיה אשר נוסעת מבאר שבע לתל אביב באמצעות הרכבת, ומצידה השני של הזירה, אותה בחורה בדיוק, עדין יפהפיה, רק הפעם מצויידת ברכב ובפקקים של כבישי ישראל. השניים מתחרות ביניהן מי תגיע קודם לתל אביב, כשהסרטון מציג את התלאות שעוברות על הנוסעת ברכב אל מול השקט והשלווה בנסיעה ברכבת. בנוסף אנו נחשפים לאפליקציה הנחמדה של רכבת ישראל, בה אתם הנוסעים יכולים להכיר את הנוסעים אתכם, לפתוח בשיחה עם נוסעים בעלי תחומי עניין משותפים, ואפילו לכוון לעצמכם שעון מעורר על פי התחנה בה אתם צריכים לרדת.

בסרטון החדש, שיצרו עבור רכבת ישראל citymedia בשיתוף פעולה עם נוי אלוש, יש נסיון להעניק לרכבת מראה צעיר ומרענן, ומעין נסיון להשכיח את כל אירועי וסיפורי הבלהות מהחודשים האחרונים, הקשורים ברכבת ישראל והכל בכדי לפתוח דף חדש וחלק בעיני הנוסעים. אולם, כל מי שנסע ברכבת בחייו בתדירות גבוהה למשך תקופה, יודע כי אי אפשר לסמוך על הרכבת, לא תמיד יש מקום לשבת, והאוירה ממש לא רגועה כפי שהיא מצטיירת בסרטן, ודאי לא בנסיעות בבקרים. לגבי האפליקציה, עוד לא יצא לי להתנסות בה היות וויתרתי כבר מזמן על נסיעה ברכבת, אבל היא עושה רושם נחמד ביותר.

הסרטון עצמו, אם מתעלמים לרגע מהמציאות, עשוי נחמד, במעין אוירה חובבנית ומאגניבה כזאת, ויחד עם הפנים היפות של הפרזנטורית, הוא גורם לתחושה נחמדה בלב, ואוירת סלחנות ופייסנות כלפי הרכבת שפגעה בנו כל כך הרבה פעמים בעבר אבל תמיד חוזרת על ארבע להתחנן שניקח אותה בחזרה. אני מוכן לתת לה עוד צ’אנס. במידה וזה לא ילך עם הרכב כמובן.


לייק לפטריה בפייסבוק