מעבר לפינה: מסכי נייר גמישים כבר כאן

הטכנולוגיה מתפתחת לנגד עיננו בקצב מסחרר ולעפמים נראה שהמרחק בין מוצרים דמיוניים שקיימים רק בסרטי מדע בדיוני או במוחות קודרים של פנטזיונרים טכנולוגיים, הוא בעצם לא רב כפי שחשבנו. אפילו לא כשמדובר בפיתוח שבעתיד יגרום לנו לאפשרות לסחוב איתנו בכיס מסך 43 אינץ’.

חוקרים מאוניברסיטת קיימברידג’ יצרו “דף נייר” אלקטרוני המכונה E-paper באמצעות חומר פלסטי דק ביותר המשמש כמסך תצוגה לכל דבר.  האחראים לפיתוח הזה הם חברת PLASTICE LOGIC. הדף מודפס בעזרת חצי מיליון טרנזיסטורים שונים שבונים את הדף האלקטרוני שכבה אחר שכבה ודואגים שהוא יספק את הסחורה.

ישנם הרבה יתרונות לדף כזה, הוא נורא קל, גמיש, עובד על WIFI להעברת תכנים כך שניתן בקלות להעביר אליו תמונות ומסמכים. המסך הדקיק חסכוני נורא בחשמל, ניתן בקלות לשינוע ממקום למקום בניגוד למסכים הנייחים המוכרים לנו כיום, וכמובן הוא מסך לכל דבר. המסך הדקיק והגמיש הזה, עתיד לצאת אל השוק בגרסה הראשונית שלו על פי התחזיות, כבר בתחילת השנה הבאה.

לכו תדעו איך יראה העתד שלנו. אני חושב שבעוד מספר שנים, החלונות באוטובוסים יהיו מסכים גמישים עם פרסומות ותוכן שיווקי יופיע בכל מקום. כל חלון ראווה יהפוך לפרסומת. דפי עיתון יציגו לנו פרסומות נעות, ואולי אפילו כרטיס האשראי שלנו ישדר לנו מבצעים חמים. או שאולי זה כבר קורה? בעתיד אגב, E-paper  אמור לשמש בשלבים הבאים גם בטלפון.

בסרטון תוכלו לצפות בהדגמה של הדור הראשון של המסך הזה והסבר מפורט כיצד מייצרים אותו, איך הוא עובד, ומה חזון החברה בנוגע למסכים מהסוג הזה. בהחלט מעניין.

קופירייטר במשרד פרסום מוביל בתחום הדיגיטל
רעיונאי, איש תוכן פרסום וכתיבה, מנהל אתר
באנר בלוג .
קליק לפייסבוק של גרי
גרי סלוב

לייק לפטריה בפייסבוק