בחנו את עצמכם: עד כמה אתם מסוגלים להבחין בין צבעים?

עד כמה הראייה שלכם מסוגלת להבחין בין צבעים ולזהות אותם? על פי ההערכות הנהוגות כיום, 1 מתוך 255 נשים ו- 1 מתוך 12 גברים, סובלים מרמה מסויימת של עיוורון צבעים – חוסר יכולת של אדם להבחין בין צבעים שונים שמרבית האנשים יוכלו להבדיל ביניהם בקלות.

כשחושבים על כל האספקטים השונים של צבעים בחיינו ועל חשיבותם במגון תחומים של החיים כמו עיצוב דירה, קניית בגדים, זיהוי שלטים ותמרורים ועוד, מוזר וקשה להאמין כי לא כולנו רואים את העולם באותו צבע.

חברת X-Rite, המתמחה בטכנולוגיה ומדע הקשורים בצבעים ומייצרת את מערכת Pantoneהמוכרת, החליטו לייצר מבחן מגניב ומסקרן שיבדוק מהי רמת ה- “Color IQ” שלכם.

מבחן צבעים 5

המבחן מציג בפניכם ארבע שורות של סקאלות של צבעים בגוונים שונים אך דומים זה לזה, כשרק הריבועים הצדדים התוחמים את השורה קבועים במקומה. אתם הנבחנים, מתבקשים לסדר את שאר הצבעים בסקלה על פי הסדר הנכון שלהם (גרירה והזזת הריבועים), עד שתתקבל סקלת צבעים הגיונית.

בסוף המבחן תקבלו ציון בין 0 ל- 99, כשנציון 0 מסמל ראיית צבעים מושלמת, והציון 99 אומר בגדול, שלא כדאי לכם לצאת מהבית אם אין לכם כלב נחייה.

בסוף המבחן, תוכלו גם להשוות את הציון שלכם לציונים של נבחנים אחרים מאותו המין מאותו איזור גיל שלכם. אני העמדתי את הרף על 22, ואני מניח שתוכלו לנפץ אותו בקלות. מוזמנים לספר לנו על התוצאות שלכם.

קליק כאן למבחן הצבעים. קליק כאן לשאלוני “בחן את עצמך” נוספים באתר הפטריה. תודה לאושי על הטיפ.

התוצאה הבינונית והסבירה של כותב הפוסט:

לייק לפטריה בפייסבוק