פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

פריסת סיבים

בשגרת עבודה, בין אם מדובר על מצב חירום ובין אם מדובר על מצב רגיעה, רוחב הפס והאמינות שלהם ברשת הפנימית של החיבורים לאינטרנט והעסק, לרבות בחיבורים לבתים ולשלוחות מרוחקות מהווים את המפתח המרכזי ליכולת התפקוד של העסק וכן לשרידות של העסק. לעסקים רבים אין את הניסיון או הידע המקצועי הנדרש לצורך תכנון מערכות כבלי תקשורת דוגמת סיבים אופטיים לעסק שלהם וברוב המקרים מרבית בעלי העסקים אינם יודעים מדוע הם בכלל צריכים מערכות כאלה בעסק שלהם.

Credit: Pixabay

מי זקוק לתכנון מערכות כבלי תקשורת הכוללות התקנת סיבים אופטיים לעסק?

בתקופות שבהם עסקים רבים תלויים במערכות של עבודה מרחוק או עבודה היברידית, אין ספק שרוחב הפס והאמינות של מערכות התקשורת בכל עסק הם דברים מהותיים וקריטיים עבור התפקוד של העסק והשרידות שלו. כל עסק או ארגון שישבו מערכות תקשורת ומחשוב, חייב לתכנן את מערכות החשמל, התקשורת וכן מערכות מתח נמוך בעסק, כאשר במרכז התכנון מצויים כבלי תקשורת דוגמת התקנת סיבים אופטיים. ההתקדמות המהירה של מערכות תקשורת ומחשוב לתצורות של רשתות שירותי ענן יוצרות קושי בעסקים ובארגונים רבים אשר לא ברור להם כיצד אפשר לשדרג את תשתיות התקשורת הוותיקות לתשתיות IP מלאות- קצה לקצה ולפעול בגישה התקשורת האחידה.

מעבר לכך, גם המהפכה הדיגיטלית בתחום של טלפוניה ושירותי תקשורת היא עובדה קיימת בישראל. בתקופות חירום מדובר על צורך קריטי שבלעדיו עסק לא יכול לתפקד.

תשתית עתידית להתקנה בעסקים

בעתיד הנראה לעין וגם כיום יש מסלול עיקרי של בחירת תשתית תקשורת לעסק: סיבים אופטיים המבוססים על פריסת סיבים רלוונטיים באזורים שונים הקרובים לבית העסק. התקנת סיבים אופטיים מהווה חובה של ממש, כאשר יש לעסק מרכז דטה בכל גודל הרלוונטי לצרכי תקשורת, טלפוניה ומחשוב. היתרונות של תשתית תקשורת המבוססת על סיבים אופטיים על תשתית תקשורת המבוססת על כבלים מנחושת או על תשתית אחרת הם רבים: ראשית כל רוחבי הפס כמעט בלתי מוגבלים, ניתן לכופף ולהעביר בכל זווית נדרשת את הכבלים במערכת, הם גמישים ונוחים להתקנה בכל צנרת ובכל מקום, הסיבים עמידים לאורך שנים רבות מבלי שיש צורך כלשהו בתחזוקה, אין יכולת האזנה למידע העובר בסיב אופטי כך שיש שכבת הגנה נוספת בכל הנוגע להעברת מידע רגיש של העסק ועוד.

מדוע כדאי להתקין סיב אופטי בעסק?

שוק התקשורת העסקית בישראל ובעולם כולו משתנה ללא הרף בצורה מהירה. עסקים רבים מבינים מהו הכיוון העולמי שבהתאם אליו כבר אין צורך כלל במרכזיה, חדר שרתים למחשבים, מוצרי חומרה ועוד. יחד עם זאת, לא הכל ניתן להעביר לשירותי ענן וכן, לא כל מנהלים של עסק או בעלים של עסק מוכנים להעביר את כל מה שנוגע לעסק לענן, כך שהצורך לתכנן, לתחזק ולתפעל מרכז דטה מקומי ופרטי בשליטה ישירה של בעלי העסק ומנהליו קיים. תמיד תהיה רשת תקשורת מקומית בעסק, גם אם מדובר על עסק שאין בו חדר מחשבים.  מערכת תקשורת המבוססת על סיב אופטי היא המערכת המדויקת ביותר לצרכים של כל עסק. חשוב כמובן לבחור את אנשי המקצוע הטובים ביותר עבור התקנת הסיב המדובר בעסק וכן בניית תשתית על בסיס הסיב.

פריסת סיבים אופטיים זה בהחלט מגמה עולמית חשובה הן בישראל והן בעולם כולו ועל כן, חשוב להתעדכן בתחום ללא הרף ולבחור בחברות מקצועיות ואמינות שיודעות כיצד לסייע לכל עסק לבסס את תשתית התקשורת שלו על סיבים אופטיים.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...