פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

מהן משאבות טבולות ואיך הן משפיעות לנו על החיים?

מסריחה ולא נעימה ככל שתהיה, למערכת הביוב בכל בניין, בית, רשות מקומית או עירייה תפקיד חשוב מאוד. כחלק מהמערכת הזו יש משאבה הנקראת משאבה טבולה. מטרת המשאבה הזו היא להעלות כלפי מעלה את הנוזלים שעוברים במערכת הביוב לגובה הקרקע.

המשאבה הזו קיימת בעיקר באזורים נמוכים כמו מקלטים, מרתפים וחניונים בהם יש צורך לנקז את המים בצורה טובה שלא מתאפשרת על ידי המערכת והתשתית הקיימת בשל המיקום שלהם. הסיבה שהמשאבה נקראת ככה היא משום שהיא פועלת על ידי פעולת טבילה במי ביוב או מים נקיים (במקרה של בריכות למשל) ומזרימה אותם החוצה דרך צינור מיוחד.

Credit: Freepik

מה מיוחד במשאבה טבולה?

את המשאבה הזו המציאו לאזורים שבהם אין לנו שיפוע ויש צורך להעלות את מי הביוב כלפי מעלה. את המשאבה נהוג למקם באזור הכי נמוך והיא מעבירה את המים לאזור הגבוה יותר. מה שמיוחד בה הוא שהיא נמצאת בתוך המים עצמם ולכן היא מתוכננת ומיוצרת באופן ייחודי שמונע כניסה של נוזלים למנוע ולכבלים. מדוע צריך את המשאבה הזו? משום שיש נוזלים שנמצאים באזורים שלא מחוברים לצנרת הביוב הראשית. במצבי חירום כמו הצפה של הביוב, המשאבה הזו נכנסת לפעולה ושואבת את המים. כתוצאה מנזקי הזמן, לעתים יש תקלות ואז צריך להחליף את המשאבה הטבולה.

המלצות להחלפת משאבה

כדי להחליף משאבה טבולה, חובה להתייעץ עם מומחה שמבין בנושא. השוק מציע קשת רחבה של משאבות בגדלים, עוצמות שעשויות מכל מיני חומרים. את המשאבה הטבולה חשוב לבחור בהם לעומס העבודה שלה, הגובה שיהיה עליה להרים את הנוזלים, סוג הנוזל אותו המשאבה צפויה לשאוב והמיקום שלה.

טיפים חשובים הקשורים למשאבה זו

במידה ואתם מודעים לכך שיש משאבה כזו באזור שבו אתם נמצאים, מאוד מומלץ להימנע מזריקה של מגבונים לחים ומוצרי היגיינה נשית כמו טמפונים ותחבושות לתוך האסלה. מדוע? משום שברגע שאנחנו משליכים את החומרים האלה, הם נתפסים בתוך המנוע של המשאבה, גורמים להתחממות יתר וכך הוא נשרף של המשאבה.

העלויות של החלפת משאבה הטבולה בתוך הביוב עצמו נחשבות למאוד יקרות. במידה ויש תקלה במשאבה, כן ניתן לנסות לתקן אותה כי מה שקורה ברוב המקרים הוא שאותם מוצרים נתקעים בקרקעית של המנוע. במצב כזה מומחה לתיקון משאבות טבולות ימשוך את המשאבה החוצה, ינקה את כל הלכלוך שנתפס, יטבול אותה בחזרה ויכניס אותה שוב לפעולה. תקלה נפוצה נוספת שקשורה למשאבה נוצרת במצוף. לפעמים המצוף נתקע בדופן של המנוע ואז הוא לא מכניס אותה לפעולה. שהמשאבה כבר לא עובדת ואז חודרים מים למנוע או שהמצוף תקול, עדיף לא לתקן את המשאבה ועדיף להחליפה בחדשה.

צריכים להתקין, לתקן או להחליף משאבה טבולה? המרכז לביוביות ושאיבות מבצעים את כל סוגי ההתקנות והתיקונים הקשורים למערכת הביוב. אם הביוב עולה גדותיו, זה הזמן לקרוא לאחד המומחים שלנו להתקנה ותיקון של משאבות טבולות. אנו מעניקים לקהל לקוחותנו שירות מקצועי בזמינות גבוהה ופעילים לאורך כל שעות היום והלילה. אנו מספקים אחריות מלאה על התיקון או ההתקנה ומעניקים מגוון רחב של שירותים במחירים משתלמים במיוחד. לפרטים ומידע נוסף, צרו איתנו קשר ונשמח לעזור.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...