פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

נהדר: מסע קסום לשנות התשעים (וידאו)

אם אתם בני 25 ומעלה, אז גם אתם העברתם את הילדות וההתבגרות שלכם, אי שם בניינטיז, שנות התשעים המאושרות. ואם גדלתם בניינטיז, סביר להניח שגם אתם חוויתם על בשרכם את המעבר מדור ה-X לדור ה-Y, את המחשבים הראשונים, התפתחות הטכנולוגיה, וכמובן, את מגון התופעות האופנתיות והתרבותיות ההזויות ששלטו כאן הרבה לפני שכל ילד הסתובב עם סמארטפון.

פרסומת חדשה ונהדרת של הדפדפן הותיק Explorer, מנסה להזכיר לנו מי היה כאן הרבה לפני האחרים, ומעלה מהאוב חוויות תרבות שונות ומשונות היישר משנות התשעים, בסרטון קסום שמנסה לגעת לנו ישר בלב באמצעות זכרונות הילדות שלנו והשנים התמימות שלעולם לא תחזורנה. כך תוכלו להיזכר בין השאר בצמיד-סרגל המתקפל, יויו, דיסקטים, מחברות צביעה, פאוץ’, פי סי עתיק, טמאגוצ’י, בובות טרולים, ווקמן, רובה מים, נעליים מתנפחות, סוליית נעליים עם אורות מהבהבים, פוגים, משחקי קופסא, תספורות המדרגה המשעשעת, ארנק עם שרשרת ברזל ועוד.

בתחילת שנות התשעים, כשהמחשבים הבייתיים הפכו למוצר חובה בכל בית, עדין לא ידענו מה זה אינטרנט. השמועות על מכשיר המודם שמאפשר תקשורת עם מחשבים אחרים החלו לצוץ, וכשהאינטרנט הופיע, הגלישה הייתה על גבי קו הטלפון בלבד ובאמצעות חיוג לספק האינטרנט. כדי לגלוש ולהינות מפלא העולם החדש, היינו הולכים לספריה הציבורית, ונרשמים לחצי שעת גלישה שחצי ממנה הייתה מתבזבזת על המתנה לטעינת אתרים, ולהתחברות לרשת.

כמובן, תחילת עידן האינטרנט, הייתה גם שעתו המוצלחת והיפה ביותר של האקספלורר, הדפדפן שהפך למונופול. עם השנים, התווספו דפדפנים שונים נוספים לשוק, והחלו נוגסים אט אט בנתח השוק של אקספלורר וכיום הדפדפן הותיק נחשב למיושן ולטראבל מייקר. הפרסומת החדשה מנסה כאמור, לפרוט על הרגשות שלנו ולנסות לעורר בנו את יצר הנוסטלגיה, ולתת צ’אנס נוסף לדפדפן שרבים כבר אינם זוכרים אפילו שהוא קיים.

אני לא בטוח אם הפרסומת הזאת תחזיר עטרה ליושנה, אבל היא בהחלט מצליחה לרגש ואפילו לגרום לי לסלוח לאקספלורר על כך שאי שם בדרך שכח את הקהל שלו, והפך מנותק ומורם מהעם. האקספלורר החדש נוצר בכדי לתמוך במערכת ההפעלה החדשה ווינזדוז שמונה, והוא כבר זמין להורדה ברשת.


לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...