פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

שנה חדשה, ביטוח חדש: כך תחדשו את ביטוח הרכב בחוכמה

את הרכב שברשותינו אנו מחדשים אחת לכמה שנים, אבל את ביטוח הרכב לעומת זאת – כמדי שנה. פרמטרים שונים קובעים את הסכום אותו נשלם ועל פיהם – אנו מחליטים למי. הנה כמה כללי אצבע שכדאי להכיר בעניין

זאב נחמנזון

בערך כחודשיים טרם תוקפה של פוליסת הביטוח שרכשתם לרכבכם, תתחלנה התזכורות: “לקוח יקר, בתאריך כזה וכזה תוקף הביטוח לרכב שמספרו כזה וכזה עומד לפוג, ונשמח לעזור לך לחדשו”. אמנם תזכורות אלו הן אוטומטיות אך בעלות שלוש מטרות עיקריות: לתזכר אתכם כי הביטוח מתקרב לסיומו, להכין אתכם לכך שבקרוב תידרשו להוצאה הכספית המתבקשת לחידושו ולהזכירכם לעשות זאת בחברה הנוכחית, אבל לגבי זו השלישית – יתכן וכדאי שתמתינו רגע.

ביטוח רכב הוא עניין מחייב שכן לולא הוא, לא תתאפשר הנסיעה בו – ואיש מכם לא היה רוצה להיות מעורב בתאונה בעודו לא מבוטח. זה הרבה יותר גדול מחובה ומחוק, זהו עניין של חיים ומוות. אך כמו תמיד, ובמיוחד לנוכח משבר הקורונה הפוקד בין היתר גם את כיסינו, אנו לא מעוניינים לשלם יתר על המידה עבור פוליסת ביטוח הרכב המהווה הוצאה קבועה שגם בתקופה זו בה היקף השימוש שלנו ברכב יורד – אנו ממשיכים לשלמה.

למזלנו הרב, ישנה תחרות בריאה וערה בין חברות הביטוח השונות על ליבנו, הצרכים, ואלו הגדולות והראויות – ובפרט הישירות מביניהן המעניקות שירות איכותי וללא תיווך, מציעות פוליסות במחירים אטרקטיביים, בתנאים משתלמים וכן הטבות ייחודיות. באופן זה, חידוש ביטוח הרכב עשוי להפוך למשתלם יותר, בעיקר עקב קיומה של האפשרות לעבור לחברה חדשה, שיתכן ותספק עבורכם שירותים טובים אף יותר מאלו שקיבלתם עד כה.

אז איך תחדשו את ביטוח הרכב בצורה חכמה ונכונה? הטיפים לפניכם.

Credit: Shutterstock

התנהגתם יפה – תשלמו פחות

בבואנו לחדש את ביטוח הרכב, הופך עברינו הביטוחי להיות גם זה שבהווה והוא זה שמשפיע על חלק ניכר מקביעת מחיר הפוליסה שתוצע עבורינו. העבר הביטוחי נבחן לאורך שלוש השנים האחרונות שלנו על הכביש. אם הוא נקי, כלומר לא היו במהלכו אירועים מיוחדים או תאונות שהצריכו את הפעלתה של הפוליסה – אנו ניחשב כנהגים טובים, ההצעה שנקבל תהיה טובה יותר ולא פחות חשוב מכך – יהיה לנו קלף מיקוח ביד. אם כבר הפעלנו את הפוליסה פעם אחת – מחירה יעלה משמעותית ואם הופעלה אף פעמיים או יותר במהלך תקופה זו, ניחשב ברי מזל אם חברת הביטוח תסכים לבטח אותנו. גם המחיר במקרה זה צפוי להגיע גם עד פי שניים יותר מזה של פוליסה רגילה.

בסופו של דבר, מדובר על ניהול סיכונים מבחינת חברות הביטוח, ואם אנו בצד הלא נכון של הסיכון – המחיר יהיה עלינו. חשוב להדגיש כי במידה ובחרתם לעבור בין חברות בעת חידוש הביטוח, ההצעה שאתם צפויים לקבל לא תתבסס על אמון בלבד ותצטרכו לספק בנוסף אסמכתא המציגה את העבר הביטוחי שלכם.

בדרך לביטוח משווים ומחליקים

כיום, את רוב השירותים כבר ניתן לקבל באופן דיגיטלי ומקוון, שכן שורות אלו שאתם קוראים ממש ברגע זה פוגשות אתכם באינטרנט וכמוהן, גם חברות הביטוח. התחרות על ליבכם מתחילה – ואף עשויה להסתיים, ברשת. בתוך דקות ספורות תוכלו לקבל הצעה מקוונת, מפורטת, מגובה במסמך כתוב ומותאמת לכם אישית. כל שתידרשו לעשות הוא להיכנס לאתר חברת הביטוח ולמלא מספר פרטים אשר זהים בכל החברות: גיל הנהג, מספר הנהגים, עבר ביטוחי, פרטי מגורים ועוד. חשוב שתזינו פרטים מדויקים מאחר וההצעה תאושר רק לאחר וידוא שלהם. אספו 2 עד 3 הצעות וערכו השוואה ביניהן וחשוב יותר – נסו להשוות תפוחים לתפוחים. האם ההצעות כוללות את אותם המוצרים ביטוחיים כדוגמת רכב חלופי, ביטוח שמשות וכדומה, האם הכיסוי הביטוחי זהה או גבוה יותר באחת החברות ומה גובה ההשתתפות העצמית במקרה של מעורבות בתאונה?

רק לאחר שיהיו בידכם הנתונים המתאימים – ערכו השוואה, ואם מצאתם הצעה שמתאימה לכם יותר מהאחרות – תוכלו לקבל אותה בו במקום ולרכוש את הביטוח אונליין באמצעות כרטיס אשראי בלבד – ללא מתווכים, בלי עמלות מיותרות, וללא המתנה לשירות ולמשלוחי פוליסה. מעבר חלק ופשוט.

אם אתם כבר ברשת

מאחר ועודכם כבר גולשים, נתון נוסף שמומלץ שתבדקו הוא מדד האיכות והמצוינות של חברת הביטוח ממנה אתם שוקלים לרכוש פוליסה. הנתונים הללו חשופים לעיני כל באינטרנט ולמרות שאין להם קשר ישיר למחיר – הם חשובים עבורכם משמעותית מעצם היותכם לקוחות. ברגע האמת, הם שווים עבורכם יותר מכסף.

לסיכום, חידוש ביטוח הרכב שברשותכם הוא תהליך חשוב במיוחד ועם מגוון האמצעים והכלים העומדים כיום לרשותכם, תוכלו לעשות זאת בצורה קלה ופשוטה. כדי לקבל את הפוליסה המתאימה ביותר עבורכם, חשוב שתקחו בחשבון את הצעותיהן השונות של חברות הביטוח, שתקראו את האותיות הקטנות, שלא תוותרו על השוואת מחירים וכמובן – על איכות השירות. שנה טובה ובטוחה.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...