פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

לא נסעת, לא שילמת: הכל על ביטוח רכב לפי שימוש

ביטוח רכב אינו חייב להיות כזה שהמחוייבות כלפיו היא לטווח ארוך או שהחתונה איתו קתולית, שכן ישנם מצבים בהם לא תזדקקו לו יותר מכמה ימים. אז מהו ביטוח רכב לפי שימוש? כשמו כן הוא

יובל בנר

ביטוח רכב הוא חלק בלתי נפרד ממערך הוצאות כולל שיש לקחת בחשבון טרם רכישת רכב. בעוד שלא נרכוש רכב כדי להשתמש בו למשך חודש בלבד ומיד לאחר מכן נמכור אותו, דווקא בנושא הביטוח קיים פיתרון אלגנטי המיועד לשימוש קצר מועד – שכן הוא נחשב לאחת מההוצאות הגדולות הכרוכות באחזקת רכב ומכאן הצורך לחסוך בו.

בדיוק לשם כך, ישנו ביטוח רכב לפי שימוש ההולך וצובר תאוצה בשנים האחרונות עם הבנתן של חברות הביטוח את הצורך במוצר ביטוחי זול. עבור אלו הנוהגים ברכבם פחות בתקופות ספציפיות – כדוגמת זו הנוכחית וכן עבור הנהגים הצעירים יותר שנוסעים בזמנים מוגדרים וקצרים מאוד, עשוי סוג ביטוח זה להתאים כמו כפפה ליד.

אז מה באמת מציע לכם ביטוח רכב לפי שימוש? הכל בכתבה שלפניכם.

Credit: Shutterstock

על שלושה סוגים דיבר הביטוח – חובה, צד ג' ומקיף

ככלל, על שלושה ביטוחים העולם עומד אך הסיבה לשוני הגדול במחירים ובשירותים טמון במשתנים המצטרפים לחבילה – הלוא הם אנחנו. גיל, מין, סוג הרכב וערכו, מקום מגורים, ותק נהיגה ועוד, כולם נלקחים בחשבון על ידי חברות הביטוח כדי לבנות פוליסות מותאמות אישית. אז על רגל אחת, אילו ביטוחים יש לנו?

ביטוח חובה: כצפוי – הוא חובה, והיחיד שכזה מבין השלושה. ביטוח חובה הוא כיסוי רפואי בלבד לכל מצב בו נגרם נזק פיזי לאחד המעורבים בתאונה לרבות הולכי רגל, השוהים ברכב וכן כל אדם שנמצא בסביבה ונפגע. מחירו אמור להיות אחיד בין החברות השונות ומושפע בעיקר מוותק נהיגה ומגיל אך לא ממחיר הרכב.

ביטוח צד ג': ביטוח זה הוא הרחבה כלכלית לביטוח. מטרתו לפצות עבור כל נזק שנגרם בגין התאונה. כאן חשוב להקפיד על גובה כיסוי גבוה כי בכל זאת, רכבים יקרים מסתובבים שם בחוץ. שוב, אין משמעות למחיר הרכב שברשותכם מאחר ואין פיצוי עליו במקרה זה, והוא מושפע מנתוני הנהגים בלבד. לכן, אלו מכם המחזיקים ברכב שמחירו נמוך או חובבי הרפתקאות – ביטוח זה יתאים במיוחד.

ביטוח מקיף: יפצה גם על הנזק שנגרם לצד שלישי וגם על הנזק הנגרם לכם, כך שערכו החדש של רכבכם מכוסה לחלוטין. בנוסף, מכסה הביטוח המקיף גם מפני גניבה, השחתה ושאר ירקות. יחד עם זאת, ביטוח רכב לנהג חדש, צעיר, או עם תביעות, צפוי להיות גבוה יותר מזה של נהגים בוגרים ומנוסים בעלי עבר נקי, וכמוהו גם גובה ההשתתפות העצמית. לכן, חיפשו לקוחות רבים דרך להוסיף מבוטחים בעלי קריטריונים ייחודיים – כמו הורים לנהגים חדשים למשל, וזאת מבלי לנפח יותר מדי את מחיר הפוליסה. כך גם מוסיפות חברות הביטוח להנות מתשלומי ביטוח סדירים וגם הלקוחות מרוצים – win win situation.

הקוץ באליה – מחיר גבוה לטווח קצר

על כל נהג להיות מבוטח – את זה ודאי כבר הבנתם, אך מה לעשות במקרה בו הוספת מבוטח לפוליסה עלולה להגיע לעלות גבוהה במיוחד?

ישנם מצבים בהם אינו זקוק הנהג לביטוח ארוך טווח אלא רק לסירוגין או לתקופה קצובה. ביטוח רכב לטווח קצר, כמו כל אריזה קטנה, יקר באופן יחסי מפוליסה המיועדת לשנה מלאה ולכן מומלץ לבחון את כדאיותה. לצורך העניין יהיה עליכם לבדוק את תזמון הנסיעות שיצריך ביטוח נוסף ולכמה זמן.

ביטוח לצעירים חסרי מנוח

כאמור, אלו סוגי הנהגים המועדים ביותר לתאונות ולתביעות ובפרט אלו הצעירים. מצד שני, חיילים יוצאים בעיקר בסופי שבוע ואלו הצעירים יכולים להסתדר ללא רכב באמצע השבוע וישתמשו בו בעיקר בסופו. ניתן ליצור הרחבה לפוליסה שתאפשר הפעלה של ביטוח יעודי לנהגים ספציפיים באמצעות הודעה או אפליקציה, במחיר קבוע מראש ולמספר ימים ידוע. כך ניתן לדעת מבעוד מועד את גובה ההוצאה ולא לחרוג ממנה.

ביטוח ליום, שבוע או חודש

ככלל, פרק הזמן המינימלי הדרוש לעריכת ביטוח רכב זמני חד פעמי הוא שבוע ימים. פרק זמן קצר מכך ידרוש פוליסה מיוחדת שאינה זמינה בכל חברה ומן הסתם, גם תעלה בהתאם.

דווקא פוליסת ביטוח בת חודש ימים נחשבת פופולרית יותר, שכן זהו פרק זמן נפוץ ומתאים לטיול עם רכב שכור, במדינה זרה או בארץ.

ביטוח זמני לנהג נוסף

קיימים מקרים רבים בהם ישנו צורך בהחזקת ביטוח זמני לנהג נוסף: עובד חדש או זמני שצריך שינהג ברכב, אורח מחו"ל המעוניין לטייל ברכבכם או טיול עם שעות נהיגה ארוכות בו לא תכננתם לנהוג לגמרי לבדכם. כל אלו יכולים להיות מוספים בקלות לפוליסת הביטוח בפרק זמן קצוב ומבלי לקרוע את הכיס.

אם כן, השוואת ביטוחי רכב היא נקודת התחלה טובה שתסייע לכם לבחור בפוליסה המתאימה ביותר עבורכם ובמקרה זה – באחת זמנית בהתאם לשימושכם ברכב. מעבר למחיר, חשוב לקחת בחשבון כי הפוליסה אותה בחרתם מלווה גם בשירות איכותי של חברת הביטוח, בפתיחות לשינויים במהלך התקופה, בהשתתפות עצמית, בקבלת רכב חלופי בשעת צרה ועוד. כל שעליכם לעשות הוא לחקור ולהשוות. נסיעה טובה ובטוחה.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...