יצירתי: המסעדה הניו יורקית עם תפריט האינסטגרם

מאז שהומצא הפיתוח הטכנולוגי המאפשר לכל בני האדם  באשר הם לצלם תמונות כאוות נפשם באמצעות הטלפון הניד שלהם, החלה האנושות לפתח מנהג מגונה במיוחד: צילום מאסיבי של תמונות של האוכל שהם אוכלים. התופעה המוזרה הזו גורמת לתגובות שרשרת לא נעימות בדמות קרקורים בבטן, זיהום הפיד בפייסבוק  וכמובן זילות כבודו של האוכל.

במסעדה הניו יורקית ‘קומודו’ החליטו לנצל את התכונה האנושית ההזויה הזאת לטובתם, והחלו במהלך שיווקי מעניין ויצירתי ויצרו את תפריט האינסטגרם הראשון בעולם. במסעדה פנו על גבי התפריטים בקריאה לאורחי המסעדה לצלם את המנות שלהם, להעלות לאינסטגרם ולתייג תחת #ComodoMenu. הלקוחות הגיבו בשיתוף פעולה מלא, והחלו מצלמים ומתייגים את המנות השונות במסעדה.

אט אט, ככל שכמות התמונות הלכה וגדלה, נוצר תפריט האינסטגרם של קומודו. כעת, לקוחות בעלי סמארטפון המתלבטים באיזו מנת פתיחה להתחיל או איזו מנה עיקרית נראית הכי טעימה, יכולים להיכנס לאינסטגרם, ולצפות בכל המנות המוגשות במסעדה בשלל תמונות אותנטיות שלא עברו פוטושופ, וצולמו על ידי הלקוחות עצמם. מפליא איך אף מסעדה לא חשבה על הרעיון המקורי הזה קודם, אבל אולי מדובר בתחילתו של טרנד חדש שיהפוך לסטטוס קוו במסעדות שמכבדות את עצמן. קליק לסרטון.


לייק לפטריה בפייסבוק