איך לחסוך בצריכת הדיו והטונר

דיו למדפסת, הינו מצרך חיוני לצרכנים שונים, החל מצריכה ביתית ועד לצרכנים עסקיים, כגון חברות ובתי עסק שונים, העושים שימוש יום,יומי במדפסות. על מנת לחסוך בהוצאות, מומלץ לדעת כמה שיותר, לגבי צריכת דיו למדפסת. היות והוצאה זו, הינה ההוצאה העיקרית, למרות שמדפסות אינן יקרות, אך רכישת מדפסת היא הוצאה חד פעמית ואילו דיו למדפסת, תהיה הוצאה קבועה כאשר יש לרכוש דיו למדפסת על פי תכיפות הצריכה בו.המחיר של דיו מקורי, הינו גבוה בהרבה, מאשר מחירו של דיו חלופי למדפסת. ניתן אף למחזר, כאשר אתם ממלאים מחדש את מחסנית הדיו או הטונר

ישנן חברות שהן יצרניות דיו למדפסת אשר מייצרות דיו חלופי באותה איכות של דיו מקורי ובמחיר זול בהרבה מהדיו המקורי,  מה שגורם לכך, כי צריכת דיו למדפסת תהיה זולה בהרבה מאשר דיו מקורי. החיסכון הוא רב, אם מחשבים לשנה את הצריכה, במיוחד למי שעובד הרבה עם מדפסות, באם אנשים פרטיים או חברות, ארגונים ומוסדות ציבוריים.

Credit: Pixabay

פונקציות שונות במדפסת שניתן לנצל לטובת חיסכון בדיו

 במדפסות, קיימות פונקציות שניתן לנצל אותן לטובתכם. יש להתאים את הגדרות המדפסת לצרכיכם, כאשר פונקציות מסוימות, נחשבות לחסכוניות יותר בדיו. אם אינכם ממהרים להחליף את ראש הדיו או הטונר, תוכלו להמשיך להדפיס, גם כאשר קיבלתם התרעה מהמדפסת כשהדיו עומד להסתיים. התרעה זו מתקבלת, גם כאשר יש עדיין דיו במדפסת ולכן, אם איכות ההדפסה עדיין טובה, ניתן יהיה להמשיך ולהדפיס. יש לדעת, כי אם מדובר במסמכי וורד, כאשר הגופן הוא בעל אותיות דקות יותר, ישנו חיסכון ניכר בכל הנושא של צריכת דיו למדפסת וחיסכון בשימוש באופן מושכל..

חשבו היטב לפני שאתם מתחילים להדפיס, היות ולפעמים ישנם דפים שכבר הדפסתם וחבל שיודפסו שוב, כאשר הדיו במדפסת יתבזבז לחינם. יש לבצע הגהה מדויקת וקפדנית, היות ובמידה וישנן שגיאות כתב א כתיב, עליכם יהיה להדפיס שוב דפים מסוימים ולכן, תוכלו לחסוך זאת מעצמכם באמצעות פעולה פשוטה כגון הגהה.

איך תחסכו כבר מההתחלה בדיו  או בטונר למדפסת?

יש לדעת, כי אם תבחרו מראש במדפסת שהיא חסכונית מבחינת צריכת דיו למדפסת, כבר תחסכו כסף רב מלכתחילה. למשל מדפסת משולבת, נחשבת למדפסת חסכונית יותר. פעולתה של מדפסת זו הינה מדויקת ולכן היא נחשבת לחסכונית יותר. לרוב, יש לציין כי מכל טונר, מחזיק מעמד רב יותר ולכן, התמורה היא מלאה בעד השקעה במדפסת משולבת אשר תחסוך לכם כסף רב בעתיד.

היום מדפסות משולבות, הינן זולות יותר מה שעושה את ההשקעה במדפסות משולבות לכדאית יותר. גם הדפסה בשחור לבן, תחסוך לכם בדיו. אם אתם יותר מדפיסים מסמכי דיו מאשר תמונות צבעוניות, יש להגדיר במדפסת את ההדפסה לשחור לבן בלבד.  מחסניות דיו צבעוניות, הן אף יקרות יותר, מאשר מחסניות דיו או טונר שחור לבן וגם את זה יש לקחת בחשבון, כאשר מעוניינים לחסוך יותר בתצרוכת הדיו במדפסת.

הורדת רזולוציית ההדפסה  – עוד צעד חשוב לחיסכון בדיו המדפסת

במידה ואינכם מדפיסים באופן קבוע פריטים גרפיים או מורכבים או תמונות שהאיכות שלהן היא גבוהה, ניתן לחסוך בדיו במדפסת באופן ניכר, אם תורידו את רזולוציית ההדפסה. ניתן לשנות את הרזולוציה בקלות, באמצעות כניסה להגדרות המדפסת. במידה ואינכם בקיאים בהורדת הרזולוציה במדפסת, תוכלו לעשות זאת באמצעות חוברת ההסבר שקיבלתם עם רכישת המדפסת. האופציות הן רבות ועכשיו תוכלו לנסות את כל הטיפים היעילים לחיסכון בדיו במדפסת וליהנות מזמן ארוך יותר של שימוש בדיו באופן חסכוני ולבטח משתלם.

אתר הפטריה הינו מגזין אינטרנטי של פנאי, בידור ותרבות. באתר תמצאו כתבות תוכן מעניינות, מדריכי קניה, סקירות ודירוגים מעולמות הצרכנות ועוד המון תכנים מגוונים, מעוררי השראה ומרחיבי אופקים. לפנייה למערכת האתר ניתן לפנות בכתובת [email protected] .
מערכת הפטריה

לייק לפטריה בפייסבוק