פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

איך לשדרג את חיי הורינו?

ילדים להורים בגיל השלישי צריכים לגלות מעורבות ולנסות לשפר את איכות החיים שלהם במגוון רחב של תחומים. כיצד עושים זאת ומאיפה מתחילים? הנה כמה הצעות

עלייה בתוחלת החיים היא בין המאפיינים הבולטים של העידן הנוכחי במדינות העולם המערבי. מהבחינה הזו אין הבדל גדול בין ארצות לישראל ואולי קצת מפתיע לגלות שתוחלת החיים אצלנו גבוהה מזו שקיימת ברוב מדינות אירופה. מצד שני, שינויים מן הסוג הזה גם משפיעים מטבע הדברים על הדינמיקה המשפחתית ובעיקר על מערכת היחסים בין ילדים להורים מבוגרים.

נכון להיום, ילדים להורים בגיל השלישי כבר מפנימים היטב עד כמה חשוב שהם יהיו מעורבים בשגרת החיים שלהם. השאיפה העיקרית היא לעזור להורים מבוגרים שמתחילים להיות מוגבלים ולהעמיד לרשותם כלים, אביזרים וציוד מתאים. הבעיה היחידה היא שרבים לא יודעים איפה למצוא ציוד כזה וממה כדאי להתחיל.

לשדרג את חיי הורינו
קרדיט: Pexels.com

בין מוצרי ספיגה להליכון: מענה לצרכים פיזיולוגיים

נקודת הפתיחה בדרך לשדרוג בחיי ההורים צריכה להיות דאגה לצרכים הפיזיולוגיים שלהם. ראשית, מומלץ לחשוף את ההורים לדגמים השונים של מוצרי ספיגה למבוגרים ולהתאים אותם עבורם. התאמה אישית תאפשר להורים לשמור על עצמאות מסוימת גם על רקע חוסר שליטה בסורגים ואפילו אם הם מתקשים לתפקד.

שנית, ניתן להביא להורים הליכון, כיסא גלגלים או כל ציוד עזר אחר שיסייע להם לעמוד וללכת. בגיל מבוגר יש משמעות גדולה להתנהלות גופנית ולו הקטנה ביותר, אז מומלץ שלהורים יהיה ציוד כזה בהישג יד. גם כאן הסוד הוא להתאים את הציוד באופן אישי לצרכים של ההורים ובמידת הצורך להתייעץ עם רופא משפחה או אנשי מקצוע.

קיימים מקרים שבהם הורים מבוגרים זקוקים לטיפול סיעודי צמוד. את הטיפול הסיעודי ניתן לממן באמצעות קופות החולים או חברות הביטוח הפרטיות, מה גם שקיימים מבוגרים שעומדים בתנאי מימון ועזרה של משרד הבריאות. התפקיד של הילדים בהקשר הזה הוא בעיקר בירוקרטי ועליהם לקחת אחריות בכל הנוגע לבדיקה מול הרשויות. במידה וזה אפשרי, ניתן לתאם טיפול סיעודי מתאים בבית ההורים.

פעילויות, הרצאות ומועדונים: מענה לצרכים מנטאליים

החוזק המנטאלי של הורים מבוגרים חשוב לא פחות מהיכולות הפיזיות שלהם. אם באמת רוצים לשדרג את איכות חיים, צריך לדאוג שהם ישתתפו בפעילויות והרצאות. פעילויות כאלה יגרמו לתחושת חיוניות וסיפוק אצל הורים מבוגרים וישפרו את התפקוד הקוגניטיבי שלהם. במקביל, זו הזדמנות מעולה עבור הורים מבוגרים לצאת מהבית ולפגוש אנשים חדשים.

לבסוף, ניתן להירשם יחד עם ההורים למועדונים שבהם נערכות פעילויות שמתאימות לבני הגיל השלישי. מועדונים כאלה נמצאים כיום בכל רחבי הארץ וקהל היעד שלהם מגוון מאוד. המועדונים ערוכים לאוכלוסייה מבוגרת מבחינת נגישות ויש בהם את כל התנאים לכמה שעות של זמן איכות משותף בין ההורים, הילדים או הנכדים.

אתר הפטריה הינו מגזין אינטרנטי של פנאי, בידור ותרבות. באתר תמצאו כתבות תוכן מעניינות, מדריכי קניה, סקירות ודירוגים מעולמות הצרכנות ועוד המון תכנים מגוונים, מעוררי השראה ומרחיבי אופקים. לפנייה למערכת האתר ניתן לפנות בכתובת [email protected] .
quiz whatsapp group banner

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...