הזוי: נציגת שירות הלקוחות התקשרה והכחישה שהיא רובוט

למי מאיתנו זה לא קרה? הטלפון מצלצל, על הצג מופיע מספר לא מוכר ואנחנו עונים. מהצד השני נשמעת התגובה “שלום”, ואנחנו מנסים לזהות את המתקשר. לאחר מספר רגעים של שקט מתחילה הודעה מוקלטת שמבקשת להעביר לנו מסר פרסומי כזה או אחר, וברגע שאנחנו מבינים שלא מדובר באדם אמיתי, אנחנו מנתקים את השיחה. אבל מה היה קורה אם לא הייתם בטוחים לגמרי אם מדבר אתכם אדם, או רובוט?

סמנת’ה ווסט (Samantha West), הנציגה שהתקשרה ל-Michael Scherer, בכיר במגזין TIME, לגבי פוליסת ביטוח הבריאות שלו, נשמעה לו מוזר והוא שאל אותה ישירות: “האם את רובוט?”. היא ציחקקה וענתה בביטחון מלא “אני אמיתית”. אבל מייקל לא הרפה וכשהוא החל לשאול שאלות מורכבות יותר כמו “איזה ירק נמצא במרק עגבניות” ו”איזה יום היה אתמול”, סמנת’ה התחמקה תוך שהיא עונה “לא הבנתי את השאלה” ו”יש כנראה בעיות בקו, אתה שומע אותי?”.

לאחר שיחה זו נעשו עוד מספר שיחות יזומות מצד TIME אל המספר ממנה חייגה סמנת’ה, שניסו להבין מה עומד מאחורי האישה/רובוט המסתוריים. נראה כי מדובר במערכת אוטומטית שנועדה ליצור קשר ראשוני עם לקוחות פוטנציאלים, לחלץ מהם מידע בסיסי ובמידת הצורך, להעביר אותם לנציג בשר ודם להמשך השיחה.

אחד הכתבים ב-TIME שענה לסמנת’ה על השאלות, הגיע לנציג אמיתי, קיבל פרטים על חברת הביטוח, התקשר אליהם וסיפר שבמגזין עושים כתבה בנוגע לרובוט המתקשר שלהם. נציג החברה אמר שהם אינם משתמשים ברובוטים לשיחות, וניתק את הטלפון. באופן משעשע, כש-TIME התקשרו שוב אל המוקד מספר דקות לאחר מכן, סמנת’ה לא ענתה, אלא נציג אמיתי שלא ידע להסביר מי זו סמנת’ה והאם היא בכלל עובדת בחברה.

אתם יכולים להאזין כאן לאחת השיחות המוקלטות, ולהחליט בעצמכם – האם סמנת’ה היא רובוט, או נציגה אמיתית?

פורסם במקור בבלוג התמנון של אורי אשכנזי

פרסומאי, יזם סדרתי למגירה עם קרייבינג בלתי נשלט לחדשנות. מנהל העמוד כותרות עלובות בפייסבוק ובעל הבלוג פירורים. קליק לביקור בפייסבוק של אורי.
אורי אשכנזי

לייק לפטריה בפייסבוק