התגובה הקורעת של ביל גייטס ל”אתגר דלי הקרח”

יממה לאחר שמארק צוקרברג, מייסד פיייסבוק, אתגר את ביל גייטס לבצע גם הוא את אתגר “דלי הקרח” כשנקב בשמו בסרטון המשעשע שהעלה לפייסבוק, הגיעה התגובה של גייטס ובהחלט היה שווה לחכות.

כזכור, במסגרת “אתגר דלי הקרח” שמשגע את הרשת, מתבקשים הגולשים לשפוך לצלם את עצמם כשהם שופכים על ראשם דלי מים קפואים וקרח בכדי להעלות את המועדות למחלת ALS (ניוון שרירים). את הסרטונים מעלים המשתתפים לרשת וכל אחד מהם מאתגר שלושה אנשים נוספים לבצע גם הם את האקט הזה. מי שמסרב, מחויב לתרום 100 דולר.

כמצופה ממייסד מייקרוסופט, שתמיד חייב לעשות את הכל טוב יותר ומוצלח יותר, גייטס לקח את האתגר ברצינות רבה, והסרטון הויראלי והמצחיק שהעלה ליוטיוב, מציג אותו כשהוא עובד על תכניות הנדסיות מפורטות לבניית מכונה שתשפוך עליו דלי מים. אחרי שהוא בונה דגם מיניאטורי של המתקן ומוודא שהכל עובד, הוא גם מבצע את האתגר, ושופך על עצמו דלי מים קפואים.

אתגר דלי הקרח גרם לקפיצה אסטרונומית בכמות התרומות לחקר ה-ALS ועל פי הדיווחים, במהלך השבועיים האחרונים מאז החל לקרוע את הרשת, גויסו כבר מליוני דולרים בזינוק של יותר מ-1000 אחוזים בכמות התרומות לשלל העמותות השונות.

כמות הסלבריטאים והאנשים המפורסמים שהשתתפו באתגר הולכת וגדלה, ומעניין יהיה לראות מי עוד ירים את הכפפה אחרי ג’סטין טיברלייק, ג’יימי פאלון, מרת’ה סטיוארט ואחרים. מעניין אפילו יותר, לחכות ולראות האם התופעה הזאת תתפוס גם בארץ.

לייק לפטריה בפייסבוק