הסיפור המצמרר מאחורי הקאבר המדהים ל”נוגעת בעצמי” ירגש אתכם עד דמעות

לפני שנספר לכם את הסיפור המרגש והמצמרר מאחורי הסרטון היפהפה הזה, נפתח באזהרה: סצנת הסיום בשניות האחרונות של הסרטון לא קלה לצפייה, אך עם זאת, לא היינו ממליצים לפסוח עליה.

כמעט כל אחד מכיר את הלהיט הענק “I Touch Myself” של להקת הרוק האוסטרלית Divinyls שיצא לראשונה בשנת 1991, הפך ללהיט מטורף ומושמע עד היום גם בתחנות הרדיו בישראל, אך לא כולם מודעים לקשר הטרגי והמפחיד בין מילות השיר למותה של הסולנית הנערצת של הלהקה כריסי אמפלט לפני כשנה וחצי בגיל 54.

אמפלט חלתה בסרטן השד לפני מספר שנים אך לצערה, בדיקות הממוגרפיה והאולטרא סאונד השגרתיות שעברה לא גילו את הגידול. בסופו של דבר, הייתה זו דווקא כריסי בעצמה שגילתה את המחלה בעקבות בדיקת מישוש עצמית שערכה לבדה, אלא שזה היה מאוחר מדי. לאחר שנפטרה מהמחלה, הפכו מילות השיר שנחשב בזמנו לפרובוקטיבי יחסית ומספר בין היתר על בחורה שנוגעת בעצמה, למצמררות במיוחד כשמקשיבים להן מחדש.

בעמותה האוסטרלית Cancer Council NSW החליטו למלא את משאלתה האחרונה של כריסי, שביקשה שהשיר “נוגעת בעצמי” יהפוך המנון עבור נשים בכדי שאלו יבדקו וימששו את עצמן בכדי להעלות את הסיכוי לגילוי מוקדם של המחלה. בעמותה רתמו כמה מהזמרות האוסטרליות הגדולות עבור המשימה, ביניהן גם אוליביה ניוטון ג’ון, ואלה מספקות ביצוע א-קפלה קסום, קורע לב ומרגש עד דמעות לשיר שבחיים לא חשבנו שיצליח לגעת בנו ככה. בהמשך, כשהמוזיקה משתלבת בשירה, זה אפילו מרגש עוד יותר.

מספיק לקרוא את אחת מהשורות האחרונות בשיר כדי להבין עד כמה אירוניים הם החיים: “אני נוגעת בעצמי, בכנות אני עושה זאת. אני נוגעת בעצמי וחושבת שאמות אם אעז להתעלם ממך”. צירוף מילים שכאילו חזה את גורלה של כריסי, אבל בפועל משמש כצוואה נהדרת ועצמתית שהשאירה מאחוריה.

אגב, אם אתם סקרנים ורוצים לשמוע עוד מהזמרות המשתתפות בקליפ, הנה הרשימה המלאה: שרה מקלאווד (The Superjesus), דבורה קונווי, קוני מיטשל (Sneaky Sound System), ליטל פאטי (Pattie Amphlett), שרה בלאסקו, אוליביה ניוטון-ג’ון, קייט קבראנו, סוזי דהמרצ’י (Baby Animals), מייגן וושינגטון, קייטי נונן (George/Elixir).

לייק לפטריה בפייסבוק