יצירתי: ילדים מבקרים את הדגם החדש של Volvo

לרוב, פרסומות המכוניות הקלאסיות מתמקדות בקהל יעד מאוד ספציפי – קהל הנהגים, כשבמקרים רבים מתמקדים המפרסמים בגברים בלבד, כחלק מהסטריאוטיפ של גברים ומכוניות. נכון, יש גם פרסומות למכוניות משפחתיות הפונות בעיקר להורים ולעיתים, ישנן פרסומות שחורגות מהמבנה הקלאסי ופונות לכלל המשפחה.

בחברת Volvo מצאו דרך יחודית לשווק את שני דגמי המכוניות  המשפחתיות שלהם XC60 ו- XC90. בחברה שמתגאה בצמד הדגמים המרווחים והמאובזרים שלה, רצו להבליט דווקא את היתרונות הגדולים של החלק האחורי של שני הרכבים על שלל יתרונותיו. בחברה חשבו וחשבו, והגיעו למסקנה הגיונית: מי יכול להעיד בצורה הטובה ביותר על נוחיות המושבים האחוריים, אם לא הילדים, אלה שגם לרוב מאיישים אותם.

ילדים מפרסמים וולוו

הפרסומת החדשה של Volvo שעונה לשם Backseat drivers, מציגה המון ילדים חמודים שנכנסו לביקור במושב האחורי של הרכבים ומעבירים את הביקורת שלהם על הרכב. כמו תמיד, כשמערבים ילדים בשיח של “גדולים” התוצאה היא משעשעת ונעימה מאוד לעין, והילדים המתוקים עושים יופי של עבודת שיווק עבור החברה. בתוספת אנימציה נחמדה התואמת את דברי הילדים, יצרו בוולוו יופי של פרסומת, לא מתוחכמת מידי, אך גם לא נכנעת לשלל אמירות המיינסטרים והסופרלטיבים המקובלים בפרסומות הרכבים הקלאסיות. לא עוד עוצמה, כוח מתפרץ, שליטה ובטיחות. במקום זה: מסכים אישיים לילדים, מקום לשים את הכלב, מושב אחורי נוסף שניתן להתרווח בו ועוד.


לייק לפטריה בפייסבוק