פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

מקסים וחינוכי: המשחק לילדים היפני שגורם לילדים לצחצח שיניים

צחצוח שיניים היא לכל הדעות פעולה דיי מבאסת, שהופכת בכל ערב לפעולה האחרונה המפרידה בינך לבין המיטה והשמיכה החמה. כבר מגיל צעיר, ילדים מנסים לרוב לחמוק מצחצוח שיניים, וכמעט תמיד נאלצים ההורים להתמודד עם מאבק יומיומי ותזכורות אינסופיות לילדיהם, לצחצח שיניים בכדי לשמור על בריאות הפה, ולחסוך הרבה טיפולים כואבים ויקרים בעתיד. כמו בכל פן התנהגותי בקרב ילדים, הכל מתחיל בחינוך. ילדים שמבינים כבר מגיל צעיר את חשיבות הצחצוח והוריהם מקפידים לחזור ולהסביר להם זאת שוב ושוב ולעשות זאת יחד איתם, יגדלו להיות מצחצחים עצמאיים, ובעלי שיניים בריאות יותר.

אז איך גורמים לילדים למודעות לחשיבות צחצוח השיניים? אם זכרוני אינו מטעה אותי, אי שם בכיתה א’ או ב’, זכינו כל ילדי הכיתה לצפות בהצגה המקסימה “קריוס ובקטוס” ולמדנו על חשיבות הצחצוח. אולם, למרות שילדים הם זללני הממתקים הכי גדולים שיש, ולמרות החשיבות העליונה של הצחצוח בייחוד בתקופה בה שיני החלב מתחלפות בשיניים קבועות, אני לא מצליח לחשוב על שום דרך בה ניסתה מערכת החינוך להעלות את המודעות לצחצוח, מעבר לאותו אירוע חד פעמי.

צחצוח שיניים יפן 2

חברת ממתקים יפנית, החליטה לאחרונה להרים את הכפפה ולקחת אחריות חינוכית על לקוחותיה הילדים אשר צורכים את מוצרי דרך קבע. בכדי להעלות את המודעות לצחצוח השיניים, פיתחו בחברה משחקים לילדים, וליתר דיוק משחק ילדים אינטראקטיבי בסגנון Guitar Hero, המשחק המוזיקלי שכבש את העולם בשנים האחרונות. המשחק נקרא ToothBrush Hero, והילדים המשחקים בו צריכים לצחצח את שיניהם בהתאם לקצב המוזיקה וכך לצבור נקודות ולנצח, במשחק שכולו מסר חינוכי חיובי וחשוב.

כשחושבים על זה, דיי מוזר ומפתיע שחברה כמו “עלית” לדוגמא, שהיא יצרנית הממתקים, והשוקולדים הגדולה והמשמעותית בישראל, מעולם לא יצרה קמפיין מהסוג הזה. קמפיין כזה הוא בעל חשיבות ומשמעות גדולה לחברה מכמה סיבות: הראשונה, העלאת המודעות לצחצוח בקרב ילדים. השניה, חיזוק הקשר והאמון בין החברה להורים . השלישית, נטילת אחריות על בריאות הילדים שצורכים את מוצריה שהם אולי טעימים, אך ללא ספק מזיקים לשיניים.

לכן, כל כך כיף לראות את הקמפיין היפני הזה, שאולי לא יגרום לכל ילדי יפן לצחצח שיניים אבל כן הראה על אכפתיות מצידה של חברתת הממתקים, וגרם לעשרות ילדים מבסוטים לשחק, לצחצח וליהנות. נקודה למחשבה.


プリント

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...