פרסום קריאייטיב ותופעות רשת
aliexpress whatsapp group

מערכת תמיכה – תקלות מחשב נפוצות שאפשר לתקן לבד

במציאות של ימינו, אין אדם אחד שלא משתמש במכשיר טכנולוגי. החל מטלפונים חכמים, דרך טאבלטים ועד מחשבים. מחשב, הוא בין הנפוצים ביותר, אבל מה קורה כאשר יש לנו תקלה במחשב? לא חייבים ישר להזעיק לעזרה, ישנן תקלות שאפשר לתקן לגמרי לבד

אמיר הדר

כל מי שמשתמש במחשב ודאי התמודד עם תקלות שונות ולעתים אף משונות. עם זאת, ישנן תקלות שכאלה שניתן לפתור אותן בעצמכם ללא עזרת טכנאי או איש מקצוע אחר. בכתבה זו אנו נסקור את הבעיות הנפוצות והמבאסות של מחשבים ביתיים כגון איטיות המחשב, חיבור אינטרנט, כיבוי פתאומי של המחשב ועוד. לאחר מכן, נעמוד על הפתרונות האפשריים שתוכלו ליישם בעצמכם וללא תמיכה טכנית מכל סוג שהיא. אז קדימה, המשיכו לקרוא וגלו כיצד ניתן לפתור תקלות מחשב בעצמכם.

קרדיט: Shutterstock

המחשב איטי מדי

אחת הבעיות הנפוצות, אם לא הנפוצה ביותר היא שהמחשב שלנו איטי מדי – דבר שעלול לגרום לתסכולים רבים. הסיבות לכך מגוונות ורבות כאשר הנפוצה ביותר מבניהן היא חוסר תחזוקה – עשרות תוכנות מיותרות פועלות באותו הזמן, נתונים מפוצלים, רישום פגום, תוכנות ריגול (וירוסים) ועוד. וירוסים ותוכנות ריגול יכולים לגרום נזק חמור למשב ובמקביל להאט אותו בצורה קיצונית, לכן יש לסרוק את המחשב ולעקוב אחר התוכניות שלכם. בקשר לתוכנות שאין לכם בהן שימוש ומעמיסות על המחשב, מומלץ להסירן דרך לוח הבקרה תחת האפליקציה של “הוספה והסרת תוכניות”. אם ישנן תוכנות אשר מופעלות באופן אוטומטי והן מאטות את המחשב, כתבו את המילה “msconfig” בשורת החיפוש אחרי שלחצתם על לחצן ההתחלה ובחרו בתוכנה שאותה תרצו להפעיל או לבטל. פעולות אלו בלבד מסוגלות להפוך בקלות את המחשב שלכם ב-30% מהיר יותר ממה שהוא היה.

via GIPHY

חיבור האינטרנט בעייתי

באינטרנט הביתי שלנו משתמשים כל בני הבית, לכן כאשר ישנה בעיה בו, רובנו מוצאים את עצמנו אבודים וכועסים. עם זאת, חשוב להכיר שלמרות שישנם ספקי אינטרנט מומלצים ושונים, אין מה להחליף ספק ואת הבעיה תוכלו לפתור בעצמכם. ברוב המקרים, הסיבות הנפוצות לתקלה זו הינן שהמודם כבוי או לחלופין שהחייגן לא מחובר. כעת, לפני שאתם מזמינים טכנאי מומלץ לוודא שהם מחוברים ודולקים. במידה והם דולקים אך עדיין אין חיבור לרשת, מומלץ לעשות אתחול למחשב מכיוון שלפעמים זה פותר את הבעיה. אם לאחר הפעלת המחשב מחדש עדיין אין חיבור לרשת, יכול להיות שהתקלה נובעת מסיבות שבגינן מוטב להזמין טכנאי.

via GIPHY

כיבוי פתאומי של המחשב

האם קרה לכם פעם שעבדתם על המחשב הנייח שלכם ולפתע הוא פשוט כבה מעצמו? ככל הנראה שכן, הרי זו בעיה נפוצה בקרב אנשים רבים. ברוב המקרים, הסיבה לתקלה הזו היא התחממות יתר של המחשב בגלל מאוורר שלא מצליח לקרר אותו כראוי. הפתרון הפשוט הוא לפתוח את המחשב ולנקות את המאוורר. מי שמבין קצת בתחום יכול לעשות זאת לבד, אבל מומלץ להיעזר בשלל סרטוני הסברה בנושא ב-“youtube” בו תוכלו למצוא טכנאים רבים מסבירים כיצד ניתן לנקות את המאוורר. עם אתם לא בטוחים בעצמכם וביכולתכם לתקן את הבעיה הזו, עדיף להזמין טכנאי או לקחת את המחשב למעבדה מקצועית – כך תוודאו שהניקוי מתבצע באופן יסודי שיאפשר לכם להמשיך ליהנות מהמחשב לאורך זמן.


 

המדפסת לא מדפיסה

למי מאתנו לא קרה שהוא שלח מסמך להדפסה מספר פעמים אך הוא לא הודפס? ככל הנראה שכמעט לכל מי שיש ברשותו מדפסת ומחשב בבית. תקלה פשוטה לתיקון זו נעוצה במספר סיבות, לכן כדאי לפעול בסדר הבא: וודאו כי יש במדפסת מספיק נייר ודיו להדפסה, אם הכל תקין אז נסו לכבות ולהדליק את המדפסת ורק לאחר מכן נסו לנתק ולחבר את המדפסת מהמחשב. אם עדיין לא פתרתם את הבעיה, לחצו על אייקון המדפסת במחשב ורוקנו את רשימת ההדפסה לגמרי ונסו להדפיס בשנית.

via GIPHY

אם כן, למדנו כעת כיצד לתקן בעיות בסיסיות ונפוצות במחשבים הביתיים שלכם. כעת, כל מה שנותר לכם לעשות הוא לשמור את המידע החשוב הזה אצלכם לפעם הבאה שבא אתם נתקלים בבעיות שכאלה וכמובן לא לשכוח לשתף את הפתרונות היעילים שרכשתם יחד עם חבריכם ובני משפחתכם.

aliexpress whatsapp group

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...