פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

כך תבטלו את הנגינה האוטומטית של סרטוני פייסבוק ותצילו את חבילת הגלישה שלכם

בימים האחרונים, לאחר תקופת הרצה ניסיונית, החלה פייסבוק להטמיע באופן רשמי בפרופילים של גולשים רבים בישראל וברחבי העולם את הפיצ’ר החדש שלה המאפשר נגינה אוטומטית של סרטוני פייסבוק על גבי הפיד שלכם. המשמעות: בכל פעם שתעברו עם העכבר על סרטון פייסבוק במהלך הגלילה של הפיד שלכם, יחל הסרטון להתנגן מעצמו ומבלי שלחצתם על כפתור הפליי או שיניתם משהו בהגדרות.

כמובן, מטרת המהלך הזה של פייסבוק, עליו התבשרנו לראשונה כבר בסוף שנת 2013, היא לאפשר נגינה אוטומטית של פרסומות על הפיד שלכם, ולהכניס עוד כמה מליוני שקלים לכיס של צוקרברג וחבריו. ככל הנראה מתוך רצון להסוות את האינטרס הכלכלי, בחרו בפייסבוק לאפשר נגינה אוטומטית לכל סרטון שהוטמע בפייסבוק. אגב, לינקים לסרטוני יוטיוב או Vimeo לעומת זאת עדין ידרשו לחיצה על Play בכדי לפעול.

אז אמנם, בפייסבוק כן בחרו לבוא לקראת הגולשים ולנגן את הסרטונים הללו על Mute, ובכל זאת, מדובר בצעד בעל השלכות לא מבוטלות אשר מעבר להיותו מרגיז במיוחד, עלול לגרום לנזק לא מבוטל עבור גולשים רבים באפליקציית פייסבוק, במיוחד אלה שחבילת הגלישה שלהם בסמארטפון מוגבלת או הופכת לאיטית במיוחד אחרי כמות צריכה מסויימת, והנגינה האוטומטית של הסרטונים הכבדים עשויה לרוקן אותה במהירות שיא.

בנוסף, ברשת מסתובבים אינסוף סרטונים שאנחנו לא ממש רוצים לראות הכוללים תכנים בוטים, אלימים, מגעילים ועוד אשר כעת יקפצו לנו מול העיניים מבלי שנוכל לשלוט בכך.

אז איך נפטרים מהפיצ’ר המטריד הזה?

אם אתם גולשים בפייסבוק מהמחשב הנייח, ליחצו על אייקון החץ הקטן המופיע בפינת הסטריפ הכחול בראש האתר וביחרו באופציית Settings. בתפריט Settings לחצו על כפתור Videos המופיע בצד שמאל (או ימין אם אתם בגרסה עברית), בתחתית הרשימה. שנו את ברירת המחדל מ-On ל-Off.

פייסבוק נגינה אוטומטית מחשב

במערכת ההפעלה iOS כנסו לאפליקציית Settings או הגדרות, גללו מעט ובחרו בפייסבוק ובהמשך Settings. מצאו את אפשרויות הנגינה האוטומטית (AutoPlay) והפכו אותה ל-Off או Wi-Fi Only לבחירתכם. אם בחרתם באפשרות האחרונה, הנגינה האוטומטית תתאפשר רק כאשר אתם מחוברים דרך הרשת האלחוטית.

פייסבוק נגינה אוטומטית אייפון

אם אתם בעלי מכשיר עם מערכת הפעלה של אנדרואיד, כנסו לאפליקציית פייסבוק, בחרו באפשרות Settings (אייקון בצורת שלושה פסים בצידו הימני העליון של המסך) ולחצו על Auto Play Videos בכדי לנטרל את הנגינה האוטומטית. גם כאן תוכלו לבחור להשאיר את הנגינה האוטומטית רק במקרה של חיבור לרשת האלחוטית.

זהו. בהנחה שפעלתם על פי ההוראות, אתם כעת חסינים מפני הפיצ’ר המציק ויכולים שוב לגלוש בשקט.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...