פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

מודעת הפרסום המבריקה הזאת תפתיע אתכם עם אשליה אופטית מגניבה

מודעות פרסום המציגות רכבים למיניהם הן לרוב די משעממות ומכילות בדרך כלל תמונה פוטוגנית במיוחד של כלי הרכב המפורסם בצירוף סלוגן קלישאתי שחוק על העוצמה והיכולות המופלאות שלו. לעומת זאת, המודעה המבריקה הבאה שיצר משרד הפרסום הישראלי באומן בר ריבנאי  עבור חברת פורד, הצליחה לשבור שיגרה, לצאת מהקופסה, ולהפוך לפופולארית וויראלית ברשת בזכות אשליה אופטית חכמה ומגניבה המשולבת בתוך המודעה ומעבירה את המסר שלה בצורה מפתיעה.

המודעה מציגה תמונה בצבעי תכלת-שחור ובה שני רכבים שחורים החונים במרחק מסוים זה מזה, כשלצידם, בצד ימין, חונה רכב פורד אקספלורר לבן, הרכב אותו מפרסמת המודעה, כשבמרכזו נקודה שחורה.

מעל הרכב הלבן מופיע טקסט עם הוראות לצופה: “הביטו בנקודה השחורה במרכז הרכב במשך 30 שניות. לאחר מכן, הזיזו את מבטכם למקום החניה הריק בין שתי המכוניות השחורות ותראו כמה קל לכם לחנות”.

פורד אקספלורר

כמובן, מטרת המודעה היא לקדם את מערכת Park Assist של הרכב, המאפשרת לנוהגים בו לחנות בקלות יתרה, וזאת באמצעות האשליה האופטית המוכרת המבוססת על “אשלית הרמן גריד” על שמו של החוקר שגילה כי כאשר העין בוהה בנקודה שחורה על רקע לבן היא יוצרת לעצמה שטח אפור צבוע מסביב לאותה נקודה, כפי שכבר ראינו באינסוף אשליות דומות בעבר כמו אשליית ישו המוכרת.

אפשר להתווכח על רמת התחכום של המודעה, ולטעון כי מדובר בגימיק שחוק ומוכר, אבל אי אפשר להתווכח עם התוצאה הסופית: כתבות ואייטמים המסקרים את המודעה בשלל אתרים נחשבים בעולם. מה דעתכם?

quiz whatsapp group banner

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...