מעולה: כך צולמה אחת הפרסומות הכי מוצלחות בהיסטוריה

קצת יותר מארבע שנים חלפו מאז פרצה לחיינו אחת הפרסומות המצליחות ביותר בכל הזמנים, הפרסומת שהפכה את שחקן הפוטבול לשעבר אייזאה מוסטפה לאחד הכוכבים הלוהטים והצליחה להקים מהמתים את מותג מוצרי הטיפוח לגבר Old Spice המיושן ולהפוך אותו לאחד המותגים היצירתיים, המרעננים והפופולאריים בארצות הברית.

הפרסומת ההיא, שזכתה לשם “The man your man could smell like” או כפי שאתם ודאי זוכרים אותה “I`m on a horse”, גרפה לעשרות מליוני צפיות, שיתופים ותגובות של צופים וגולשים נלהבים, והקמפיין שחרך את הרשתות החברתיות נלמד עד היום בבתי ספר לפרסום.

בהנחה שצפיתם לא פעם בפרסומת, גם אתם ודאי חשבתם עד היום שהיא צולמה באמצעות עזרה מהידיד הותיק המסך הירוק ובאמצעות עריכת וידאו מוצלחת. אלא שסרטון חדש שעלה לרשת לפני יומיים, חושף תיעוד וידאו נדיר מתוך סט הצילומים של הפרסמת ומגלה פרט טריויה מסקרן ונהדר: הפרסומת כולה צולמה בשוט אחד, על חוף הים, בעזרת תכנון מבריק של תפאורה ניידת ומתחלפת, ובאמצעות שימוש מושכל ונכון במצלמה.

התיעוד המקורי מסט הצילום עלה לרשת כבר לפני יותר מארבע שנים בסמוך להשקת הפרסומת, אך לא זכה להתייחסות כלשהי וכעת, אחד הגולשים שנתקל בסרטו, איחד בין הצילומים הללו לתוצאה הסופית של הפרסומת ובאמצעות מסך מפוצל מדגים את הדרך הגאונית בה צולמה הפרסומת המעולה הזאת שהאפקטים המיוחדים היחידים בה כוללים את הצדפה המתפוררת והבקבוק שצצים בידו של המגיש בסוף הפרסומת. מוזמנים לצפות ולהתרשם, וכמובן, להיזכר גם בפרסומת המקורית. איזה יופי.

סט הצילומים מול הפרסומת הסופית:


כך נראה סט הצילומים בסרטון המקורי שעלה לפני ארבע שנים:


וכמובן, תזכורת לפרסומת האדירה של אולד ספייס:


לייק לפטריה בפייסבוק