פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

בטיימינג מושלם: פרסומת ההשקה המעולה של הוט מובייל

לפני כחודש הושקו השירותים של חברו תהסלולאר החדשות המאיימות לשבור את השוק, וביניהן הוט מובייל (Hot mobile)  השירותים של חברו תהסלולאר החדשות המאיימות לשבור את השוק, וביניהן , חטיבת התקשורת החדשה של HOT, המציעה את חבילת סלולאר ללא הגבלה ב- 89 ש”ח. בסוף השבוע הגיחה לאויר גם הפרסומת החדשה לשירותי הוט מובייל, וכפי שכולנו יכלנו לצפות, גם הפעם גייסה הוט את התותחים הכבדים שלה לקידום המותג. הפעם על הפרק: איחוד מרגש בין כוכבי “ילדי ראש הממשלה” לאלה של “הבורר”. האמת? בניגוד מוחלט לצפי שלי, מדובר בפרסומת לא רעה בכלל ואפילו דיי מוצלחת.

ייתכן שזוהי הנוכחות של רמי הוייברגר, הקומיקאי הכל כך מחונן הזה, שהופכת את הסרטון הזה ליותר מסתם אוסף של דאחקות חצי מצחיקות, כפי שקרה בחלק מסרטונים הקודמים של הוט בהשתתפות כוכבי עספור והבורר. אולי בסה”כ השקיעו הפעם קצת יותר מחשבה בתסריט ולא ביצעו קיצורי דרך, ואולי דווקא, הטיימינג המושלם של הסרטון במקביל לפרוץ המחאה החברתית המחודשת והאלימות ברחובות תל אביב הוא שנותן את האקסטרא. בסופו של דבר קיבלנו סיפור חביב. ראש הממשלה נתקל במחאת סלולאר חברתית וחושב על דרך יצירתית להשתיק את המחאה. כמובן, הוא פונה לחבר’ה מהבורר שינסו למצוא עבורו פיתרון. אין מה לעשות. כפי שאומר ראש הממשלה בסרטון “טוב, לכם יש כוח הרתעה…. אני כולו ראש ממשלה”.

הפרסומת של הוט מובייל מלאה בפנינים מצחיקות מפיו של הוייברגר, שכמו תמיד לא יכול להסתיר את הביקורת הפוליטית שלו שפורצת החוצה בכל משפט שיוצא לו מהפה. מקבילו בתפקיד בעולם המציאות, הוא לא אחד האנשים האהובים עליו, וממשלת ישראל בכלל, נראית בדיוק כפי שהוייברגר מציג אותה בסרטון. לאחר שחברי הבורר מציגים להוייברגר את הפיתרון לבעיה הוא מסנן לממ”ב העוזרת האישית שלו “אני מצפה שזה ידלוף עד הערב”, ובערב, כבר מפזר משפטים כמו “באתי, ראיתי, הוזלתי”. שני משפטים כל כך קצרים שאומר כל כך הרבה.

אם ניכנס לכל הרמיזות הפוליטיות מאחורי הטקס, לא נצא מזה. אני ראיתי בפרסומת הזאת את המחאה החברתית והשריפה בכרמל, וגם הניתוק המוחלט מהעם. אחרים, יראו בה פשוט פרסומת מצחיקה ומוצלחת. לא משנה מאיזו נקודת מבט אתם מסתכלים עליה, מדובר בפרסומת מצויינת, וכיף לראות מעט תחכום בפרסומות הפריים טיים שלנו. ובאשר להוט מובייל? לא תנסו, לא תדעו. תמיד אפשר לחזור בחזרה.

הוט מובייל, פרסומת השקה, ראובני פרידן, 2012.


לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...