מזעזע: עינוי מנקודת המבט של הקורבן

דמיינו לעצמכם ערב שקט בבית עם בת הזוג. עכשיו דמיינו שהרוגע הזה נגמר בבת אחת כשחמושים פורצים את הדלת בבעיטה,  כופתים אתכם, מכסים לכם את העיניים וגוררים אתכם לחדר עינויים. סרטון פרסומת חדש של ארגון אמנסטי נותן לכם טעימה מרה ומזעזעת של רגעי האימה ועינוי מנקודת מבטו של הקורבן.

אמנסטי הוא ארגון הפועל לקידום זכויות אדם, הנותן קול לקורבנות כליאה באין צדק, מטרת הקמפיין האחרון של הארגון – לעורר מודעות לעינויים המבוצעים על ידי ממשלות, המבצעות חטיפות וחקירות אלימות.

הסרטון מתחיל עם בחור המתרפק על רגע של נחת עם זוגתו על הספה,  הרוגע לא נמשך לאורך זמן כשחמושים פורצים לדירה,  קושרים אותו ומכסים לו את העיניים עם שק.  מרגע זה הסרטון משתנה ואנחנו צופים בכל המתרחש מנקודת מבטו של האיש החטוף והמפוחד,  אמנם לא ניתן לראות דבר, אך רגעי הפחד והאימה משתלטים על הצופה, שבעצם מצליח לראות רק חריצים של אור מבעד לשק שעל ראשו של החטוף.

החטוף סופג מהלומות בראשו, מכות חשמל ונמצא במצב של חוסר אונים,  הנשימות המהירות שלו וקולות הפאניקה הבוקעים מגרונו מצמררים את הצופה שנמצא שם איתו ברגעי האימה. הפרסומת מסתיימת במה שנשמע כמו שוט או כבל שמכה בחטוף וצרחה מצמררת של כאב שיוצאת מגרונו.

הפרסומות עלתה ליוטיוב ב 25.6 וכבר הספיקה בתוך יומיים לצבור מעל 10,000 צפיות.


מומחה לקידום אורגני ויוצר תוכן ותיק בעולמות טכנולוגיה, צרכנות, סקירות והשוואות מוצרים, פנאי ובידור.
במידה ועלתה לכם שאלה בנוגע לתוכן שקראתם בכתבה מוזמנים לפנות אלינו למייל [email protected] ונשמח לעזור לכם.

לייק לפטריה בפייסבוק