פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

כך נשמור על שפיות במהלך עבודה מהבית

המעבר לעבודה בסביבה הביתית מנטרל את כל "רעשי הרקע" שהורגלנו אליהם בעבודה במשרד. אנחנו כבר לא ממתינים ומתעדכנים בתור לקפטריה עם אלה שעובדים שתי קומות למטה, אין מכונת קפה שקמים אליה שש פעמים ביום ובטח לא את פינת העישון האהובה שנהגנו להתאוורר בה. כעת, כל העבודה מתרכזת על מסך מחשב אחד, בו מתנהלת השגרה המחודשת, כולל השיחות עם החברים מהמשרד שהולכות ומצטמצמות והופכות קורקטיות. כי למי יש כוח לעוד שיחת זום?

כדי להפוך את השגרה החדשה ליעילה יותר, בריאה יותר וכזו שתאפשר לנו לשמור על קשר עם החברים – אספנו בשבילך מספר טיפים שיכולים לשמש אותך בדרך לשגרה החדשה.

Credit: Pixabay

לבסס את השגרה מחדש

בשגרה הקודמת, התארגנות הבוקר שלנו כללה שגרת טיפוח קלילה, בחירת הבגדים ליום העבודה ו… יציאה מהבית. כעת, קל מתמיד להתפתות ולהישאר בפיג'מה החמימה שעוטפת אותנו ולהניח את כוס הקפה ליד המחשב ולנסות להתחיל את היום בעוד את המקלחת נעביר לאחר הצהריים ומי בכלל זכר לצחצח שיניים. אולם, התארגנות הבוקר כעת חשובה מאין כמוה והדגש כעת הופך לפסיכולוגי יותר מאשר פרקטי. לקום בבוקר, להתקלח ולהתלבש ליום עבודה יעזור לך להכניס למסגרת את ההתנהלות במהלך היום כולו. כך נוכל גם להשאיר את הרושם על שאר יושבי הבית שכעת – הדלת נסגרת ויום העבודה מתחיל. התארגנות שכזו תסייע לך לבסס גבולות ברורים גם עבור עצמך ותייצר בידול מול החיים בבית לעבודה, עניין הכרחי לשקט הנפשי.

אביזרים מסנני קרינה

כיוון שרוב העבודה מתרכזת מול מסך המחשב כעת כמעט ללא הפסקה, חשוב לקחת בחשבון שרמות הקרינה הנפלטת ממסכי המחשב לאורך זמן עלולה לגרום לנזק. כדי להימנע מכאבי הראש והשפעת הקרינה על העיניים, מומלץ להצטייד במדבקה מסננת קרינה בהתאם לגודל המסך ואף במשקפיי מסך שיגנו על העיניים שלנו. ניתן למצוא אותם ברשת או בחנויות מחשבים ואופטיקה. בנוסף, הפסקות יזומות כל 30-45 דקות של העבודה מול המחשב, הכוללות מתיחות עדינות לגוף והסטת המבט לאופק יחוללו פלאים בשגרה. את היתרונות של ההפסקות הללו נרגיש כשנסיים את יום העבודה ונתפנה לשאר העיסוקים בחיינו.

כיסא משרדי אורתופדי

כנראה שבמשרד שלך, הכיסאות הותאמו לישיבה ממושכת בחלל עבודה. אולם, בבית – יתכן שלקחת את אחד מכיסאות העץ המרופדים עם הגב הישר שבפינת האוכל וסגרת פינה. מה הפלא שפתאום כאבי גב הפכו לחלק בלתי נפרד מהשגרה? אם מודל העבודה ההיברידי הזה הולך להיות חלק בלתי נפרד מהעבודה שלך, מומלץ מאוד להשקיע בכיסא אורתופדי המותאם לישיבה ממושכת. ניתן להתאים כיסא כזה גם באופן אישי או לפחות לוודא כי יש ידיות התאמה לגובה הכיסא וזווית המשענת כשהחשוב ביותר הוא קימור המשענת לתמיכה בגב התחתון למניעת כאבי גב.

להעמיק קשרים עם הקולגות במשרד

כנראה שאין שום פתרון שירענן את שגרת היום ויחליף את מערכות היחסים שנרקמו בתוך המשרד סביב פינת הקפה, עמדות העבודה ואפילו בזמן השימוש במעלית. האינטראקציות הקטנות הללו הופכות את יום העבודה שלנו לשלם ומוסיפות מורכבויות אנושיות שאנו נוטים להתגעגע אליהן גם אם תפסנו אותן כמעיקות. לכן, כדי להתגבר על הבדידות המסוימת שמתלווה לעבודה מהבית מומלץ לא להסתפק בקבוצת הוואטסאפ של המשרד וליזום מפגשים אחת לשבוע-שבועיים ולייצר אינטראקציות נוספות שיעמיקו את הקשרים בין הקולגות. כדי שכולם יוכלו לקחת חלק במפגשים, מומלץ לקבוע במקומות נגישים שאלכוהול הוא לא בהכרח הנושא העיקרי בהם. ניתן ליזום יציאה משותפת לערבי תרבות כמו הצגה בתיאטרון, סרט קולנוע או סיור קליל באחת מהערים העתיקות.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...