פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

אספרסו איכותי בבית, איך עושים את זה נכון

לא מעט אנשים אוהבים לשתות קפה. מעבר לאהבה שלהם לשתות קפה, הקפה מעניק להם חוויה ארומטית אשר מסייעת להם להיות נמרצים יותר בכל שעה ביממה. רבים אינם מסתפקים בקפה פשוט, אלא מעוניינים לחוות את חווית הקפה הטובה ביותר בין אם הם יוצאים לבית קפה, בין אם הם באמצע יום עבודה ובין אם הם בביתם. אם אתם תוהים כיצד תכינו אספרסו הכי איכותי שאפשר בביתכם, כדאי שתתחילו מלרכוש את מכונת האספרסו הביתית הטובה ביותר. לאחר מכן, חשוב מאוד שתלמדו כיצד מכינים אספרסו ביתי איכותי.

Credit: Pixabay

צעד ראשון להכנת אספרסו ביתי איכותי

הכנת אספרו מושלם מתחיל כאמור ברכישת מכונת אספרסו ביתית איכותית. אולם, לא די ברכישת המכונה הטובה ביותר. לצורך הכנת אספרו איכותי יש צורך להשתמש בפולי קפה איכותיים ובדרך מצוינת לבישול הקפה. כמובן שחשוב מאוד לאהוב להכין קפה ולשתות קפה משובח ולהתחבר לארומות המופלאות של הקפה. אז השלב הראשון הוא באמת לרכוש מכונה מומלצת. לא כדאי לרכוש כל מכונה באשר היא שכן, יתכן מאוד שהיא לא באמת תעשה את העבודה.

לנקות את המסנן

בטרם אתם מתחילים ללחוץ על הכפתורים השונים במכונה וכן, בטרם אתם בוחרים את פולי קפה שלכם, כדאי לוודא שהמסנן של המכונה נקי. חשוב מאוד שתדעו שלניקוי של המסנן יש חשיבות קריטית בהכנת קפה ובאופן שבו הקפה שלכם יצא בסופו של הליך ההכנה. ככל שעובר זמן רב יותר וככל שהמכונה מפיקה יותר כוסות קפה, כך המסנן של המכונה אוגר שאריות קפה ישנות. אם אתם לא מנקים את המסנן לפני שאתם מכינים קפה, שאריות הקפה הישנות עלולות לפגום לכם בטעם הקפה. לכן, אחד הדברים החשובים ביותר שיש לעשות זה ללא ספק לבדוק שאין שאריות קפה ישנות במסנן.

אם יש לכם מכונה אוטומטית, כל שעליכם לעשות בכדי להכין אספרסו משובח זה פשוט ללחוץ על הכפתור או לסובב את הדידי, אך אם מדובר על מכונה ידנית, המטחנה תחשוב באופן אוטומטי את מינון הקפה הנדרש בהתאם למה שנקבע מראש. חשוב מאוד לדאוג למיצוי נכון ומתאים לספל הקפה שלכם על מנת שיהיה בדיוק כפי שאתם אוהבים, חלש, חזק או באמצע.

טמפרטורה נכונה

אחד הדברים החשובים ביותר הוא הטמפרטורה של המים. כאשר מדובר על מכונה אוטומטית לרוב היא תדע לחשב את הטמפרטורה האידאלית לכוס קפה בהתאם לגודל הכוס ובהתאם לפולי הקפה. כמו כן, המכונה תדאג ללחץ זרימה אחיד לכל אורך המזיגה. יחד עם זאת, חשוב מאוד לדעת כי מטרת ההידוק של הקפה אל התושבת טרם הוא נכנס למכונה, היא בכדי להסיר את כיסי האוויר במידה וישנם כאלה ולדאוג למפלס קפה אחיד. כאשר הקפה דחוס בצורה הטובה ביותר, הקפה יצא אחיד עם טעמים עשירים.

דבר חשוב נוזף שיש לדעת אם משתמשים במכונה שמודדת נפל הוא שחשוב להבין מהו זמן הבישול האידאלי של הקפה. .קפה שבושל זמן ארוך מדי יכול להיות תפל מדי, קפה שבושל זמן קצר מדי עלול להרגיש לא מספיק מוכן.

שעה נכונה לשתיית הקפה

בכדי להעניק חווית אספרסו טובה, חשוב מאוד שתבחרו שעות נוחות לשתיית האספרסו שלכם. בהחלט לא כדאי לשתות את האספרסו שלכם כאשר אתם לחוצים לצאת מהבית או כאשר אתם מצויים בתוך שגרת בית לוחצת עם הילדים. כדאי לשתות את האספרסו בשעת בוקר מוקדמת, כאשר כל הזמן שלכם עוד לפניכם או בשעת ערב, כאשר אתם מוצאים שעה נוחה ושקטה עבורכם. כמובן שכדאי לדאוג שיהיה לכם ליד האספרסו שלכם גם משהו מתוק, לחוויה מושלמת.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...