פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

מה יהיה עם השיעול לאחר מגפת הקורונה?

בשיתוף פרמה גורי

"אנשים לעולם לא ישובו לעבודה אם הם משתעלים גם לאחר סיום מגבלות הקורונה", אמר היועץ המדעי הראשי במשרד הביטחון האנגלי לוועדת המדע והטכנולוגיה. רבים שמשתעלים בלי קשר לנגיף הקורונה סופגים מבטים מבוהלים או ריחוק חברתי מהחשש שהם מדבקים.

Credit: 123RF

שיעול הפך לסימן הכר של הנגיף, אך אנשים סבלו ממנו הרבה לפי שפרצה המגיפה, וככל הנראה יסבלו ממנו גם אחרי שהיא תעלם או כשהשגרה תשוב. שיעול הוא רפלקס טבעי של הגוף שנועד להגן עלינו, כאשר נהוג להבחין בין שיעול יבש המלווה בעקצוץ מטריד ובין שיעול עם ליחה המכונה שיעול פרודקטיבי, כיוון שתפקידו לשחרר ליחה שהצטברה.

לרוב השיעול מסתיים מספר ימים לאחר ההחלמה מהמחלה, אך יתכן שהשיעול ימשיך גם תקופה ארוכה אחרי. השיעול נגרם בעיקר מגירוי בריאות, אלרגיות, אוויר קר או עשן סיגריות ואפילו בשמים חזקים, נזלת או אף סתום, תופעה של ריפלוקס ובעיות בדרכי הנשימה. חולי קורונה אף הם בעלי פוטנציאל גבוה יותר לסבול משיעול טורדני מתמשך.
כיצד אפשר לשמור על איכות חיים עם שיעול? מגוון דרכים להתמודדות עם שיעול יבש או שיעול עם ליחה.

איך נוזלים חמים יכולים לסייע לשיעול?

שיעול יכול לגרום למצב של התייבשות, ולרוע המזל התייבשות עלולה להחמיר את מצב השיעול. לכן, חשוב מאוד לשמור על צריכה גבוהה של נוזלים, במיוחד שתייה חמה וצמחים שיכולים לסייע להרגעת השיעול כמו למשל, מנטה מרעננת וג'ינג'ר מגורר. דבש מעל גיל שנה יכול לסייע מאוד בהרגעת גרון דואב ושיעול. כדאי להוסיף כפית דבש לכוס התה וללגום במיוחד לפני השינה, משום שמחקרים הצביעו על כך שדבש יכול להפחית שיעול לילי.

במידה והשיעול מלווה בנזלת או באף סתום, כדאי להעשיר את החלל בלחות באמצעות שימוש במכשיר אדים, המסייע בהקלה על הנשימה, ולהוסיף שמן אקליפטוס. גרגור כוס מים עם מלח יכול לסייע בהחלשת התסמינים של דלקת בדרכי הנשימה העליונות והצטננות, ולמנוע זיהומים למיניהם. במחקרים שונים הוכח שלגרגור במי מלח חמים יחד עם התזת מי מלח לאף יתרונות בשיפור תסמיני הצטננות והפחתת תסמינים של שיעול.

אלטרנטיבות מהטבע מהמזווה הביתי

אם חיפשתם עוד חומרים מהמזווה הביתי שיכולים לסייע לכם בהתמודדות עם שיעול יבש או שיעול עם ליחה נסו לקצוץ בצל. האדים החזקים שהוא פולט יכולים להפחית את השיעול, וההמלצה היא גם להניח ליד המיטה קוביות בצל. כורכום משמש כתרופה אירוודית לטיפול במצבי נשימה שונים, הינו בעל תכונות אנטי דלקתיות ויכול להקל בדלקת גרון, ברונכיט ושיעול. כדאי להוסיף לכוס התה חצי כפית כורכום, ועל מנת להעצים את פעולת הספיגה להוסיף מספר זרעי פלפל.

חליטה של שורש ליקריץ אף היא בעלת השפעה מרגיעה על הגרון על פי הרפואה הסינית, אך כמו כל שימוש בחליטה על בסיס צמחי מרפא, על אף שצמחים אלה לרוב בטוחים לשימוש, יש להיות ערים לשימוש ממושך שיכול להוביל לעייפות, כאבי ראש וכדומה.

הקורונה עוד כאן, אך כדאי לטפל בשיעול בלי קשר לגורם שלו, על מנת להקל ולחזור לשגרה.

*** גרינטוס מבית פרמה גורי סירופ טבעי שמבוסס על הרכבים מולקולריים צמחיים ודבש, ומקל על השיעול, מגן על הרירית ועוזר לסלק ליחה. מתאים לשימוש במצבי שיעול יבש ולח.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...