פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

אם חיית המחמד שלכם עושה את הפעולה הבאה כדאי מאוד שתקחו אותה בדחיפות לוטרינר

אם גם אתם מגדלים בבית כלב או חתול אתם ודאי מזהים לא מעט דפוסי התנהגות משעשעים וחמודים של חיית המחמד האהובה שלכם: ריצה במעגלים, סיבוב של 360 מעלות לפני ישיבה, ליקוקים אינסופיים של כף היד שלכם ועוד.

בעוד במרבית המקרים מדובר בצורות התנהגות מוכרות ואופייניות, קיימים גם מקרים בהם הכלבים שלנו מפתחים לפתע התנהגות מוזרה ושונה מהרגיל שצריכה להדליק אצלנו הבעלים נורה אדומה, ממש כמו במקרה המסוכן הזה המופיע בתמונה וכל בעל כלב חייב להכיר:

מה זה בדיוק?

head pressing, או "לחיצת ראש" בתרגום חופשי לעברית, הוא כינוי למצב בו כלבים, חתולים וחיות נוספות אחרות, מצמידים את ראשם בחוזקה לקירות או למשטחים קשיחים אחרים ועומדים קפואים מבלי לזוז. במבט ראשון, עבור בעלי כלבים שרגילים שהמתוקים שלהם נוגחים בהם כדי למשוך תשומת לב, זה נראה כמו מצב רגיל, אלא שבפועל, ההתנהגות הזאת עשויה להעיד על בעיה רפואית חמורה, ודורשת התערבות מיידית של וטרינר.

לחיצת ראש מעידה בדרך כלל על נזק כלשהו למערכת העצבים או הפרעה נוירולוגית כלשהי, ואם אתם מזהים מצב כזה אצל חיית המחמד שלכם, מומלץ מאוד שתמהרו לקחת אותה לבדיקה היות וגילוי מהיר של בעיות מהסוג הזה מאפשר לטפל במצב לפני שאין דרך חזרה.

על מה יכולה להעיד התנהגות כזאת? הנה כמה אפשרויות:

פגיעה באזור המוח הקדמי, גידול במוח או בגולגולת, בעיות בכבד, הרעלה, הפרעה מטבולית, שבץ, דלקת בקרום המוח או בעמוד השדרה, זיהום במערכת העצבים ועוד שלל מקרים שלא נשמעים נעימים ודורשים התערבות רפואית דחופה.

האם יש עוד סימנים נלווים שמעידים על בעיה מהסוג הזה?

אם אתם חושדים בהתנהגות מוזרה מצד הכלב שלכם, אבל מרגישים קצת פרנואידים אחרי שקראתם את הפוסט הזה, הנה עוד כמה סימנים נלווים למצב של "לחיצת ראש" המעידים על בעיה רפואית אפשרית: הליכה במעגלים, שפשוף הפנים ברצפה או באדמה, ישיבה או עמידה בפינות של חדרים, בהייה ממושכת בקירות, רפלקסים פגומים, בעיות ראיה, התקפי רעד או טירוף.

כאמור, זיהוי מוקדם של מצבים כאלו הוא חשוב מאין כמותו ויכול להציל את החיים של חיית המחמד שלכם. נכון, אין צורך להיכנס לפאניקה ולקחת את הכלב לוטרינר בגלל שהוא התקרב לקיר של הסלון שלכם, אבל תשומת לב ועירנות בהחלט עשויות לסייע במצב בו חיית המחמד שלכם קוראת לעזרתכם ללא קול, ורק מחכה שתבינו מה עובר עליה.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...