זה הדבר המופלא שעשו תושבי השכונה כדי לשמח את הבחור החרש הזה

כאשר מוהרם, בחור צעיר ולקוי שמיעה שמתגורר באיסטנבול, יצא עם אחותו אוזלם ליום שגרתי של סידורים ברחובות העיר, הוא לא ממש ציפה להפתעה המרגשת שהיא הכינה לו. (מוזמנים לגלול לסרטון המלא בסוף הפוסט)

ביחד עם צוות הפקה שלם תכננה אחותו של מוהרם את היום המושלם עבורו, יום בו פעם אחת בחייו הוא לא ירגיש שונה משאר האנשים שמקיפים אותו .

לקוי שמיעה 1

לצורך המשימה נשתלו עשרות מצלמות במקומות חבויים ברחבי השכונה, וכמה עשרות תושבים מקומיים, כולל שכנים ובעלי חנויות במקום שיתפו פעולה גם הם, הצטיידו במצלמות נסתרות והתגייסו למשימה.

לקוי שמיעה 3

ההכנה ליום המיוחד ארכה יותר מחודש, במסגרתו קיבלו כל המשתתפים מספר שיעורים בשפת הסימנים, ובסופו של דבר, הכל היה מוכן להפתעה המקסימה.

לקוי שמיעה 2

תחילה, לא הרגיש מוהרם שמשהו מיוחד עומד לקרות. אלא שהחשד שלו התעורר כבר שניות ספורות מהרגע שיצא עם אחותו מהבניין בו הוא מתגורר, כשעובר האורח הראשון שחלף על פניו איחל לו “בוקר טוב” בשפת הסימנים.

לקוי שמיעה 4

גם המוכר בבית הקפה, פנה למוהרם בשפת הסימנים וסיפר לו על המנות המומלצות שלהם, וגם כאן, מוהרם עוד החליק את העניין.

לקוי שמיעה 5

אולם, אחרי מפגש מוזר נוסף עם אדם שהפיל את שקית הפרות שלו והציע למוהרם להעניק לו במתנה תפוחבגלל שסייע לו להרים אותם, בשפת הסימנים כמובן….

לקוי שמיעה 7

…ועוד מפגש עם אישה אקראית ברחוב שנתקלה בו “בטעות” וביקשה ממנו סליחה בשפת הסימנים, הוא כבר הבין שמשהו מאוד מוזר מתרחש היום ברחובות איסטנבול.

לקוי שמיעה 8

לקוי שמיעה 9.1

גם נהג המונית המקומי שאסף את מוהרם ואחותו, דאג לברך אותו לשלום באמצעות האצבעות שלו, רגע לפני שהגיעו לנקודת היעד האחרונה, שם נחשפה בפניו ההפתעה הגדולה.

לקוי שמיעה 9

על אחד משלטי הפרסום ברחוב, הופיעה לפתע בחורה, נציגת שירות לקוחות של “סמסונג”, שפנתה למוהלם ואייתה את שמו באמצעות שפת הסימנים.

לקוי שמיעה 10

“רצינו להכין הפתעה קטנה עבורך, בגלל שעולם ללא מחסומים הוא גם החלום שלנו”, בישרה הנציגה, וסיפרה על מרכזת שיחות הוידאו החדש של סמסונג שיאפשר גם ללקוחות עם מגבלות שמיעה ודיבור לקבל שירות ראוי כמו אחרון הלקוחות ה”רגילים”.

לקוי שמיעה 11לקוי שמיעה 12

כצפוי המחווה המרגשת של החברה ושל תושבי השכונה נגעה לליבו של מוהלם שהחל להזיל דמעות של התרגשות, תגובה מובנת ממי שסובל כל חייו מסביבה שלא מותאמת לצרכיו.

לקוי שמיעה 13לקוי שמיעה 14

הסרטון הנפלא הזה שפרסמה סמסונג בשבוע שעבר ומתעד את כל השתלשלות האירועים מתוך המצלמות הנסתרות זכה למליוני צפיות ברשת ולמרות שמתברר בסוף כפרסומת, הוא מרגיש אותנטי מקדם מטרה חשובה וראויה, ואין ספק שהעולם הזה היה מקום טוב יותר עם חברות נוספות היו הולכות בדרכה של סמסונג. פשוט נפלא.

דרך: Elitedaily

לייק לפטריה בפייסבוק