חיה חדשה בחופי ישראל: חיתול ים (וידאו)

מפלגת הירוקים, על אף שמעולם לא הצליחה לעבור את אחוז החסימה ולהיכנס לכנסת, היא אחת המפלגות המוכרות בציבור, בעיקר בזכות פעילותה בתחום המוניציפלי, כאשר חבריה הם חלק ממועצת העיר בעשרות רשויות בארץ. המפלגה חרטה על דגלה את המלחמה "למען החופים, למען הטבע והנוף, למען אוויר נקי, למען נחלים נקיים ולמען הבריאות של כולנו,", כך על פי עמוד הפייסבוק שלה.

במערכת הבחירות הנוכחית, הנעה בין התחום בכלכלי-חברתי לעניינים המדיניים הבוערים, קולה של מפלגת הירוקים כמעט ואינו נשמע, וקשה להאמין שיצליחו דווקא הפעם להשתחל לכנסת. סרטון חדש שהופץ אמש ברשתות החברתיות, מנסה לזכות בתשומת לב הגולשים, על ידי הצפת אחת הבעיות הסביבתיות הגדולות שקיימות בארץ, הזיהום הסביבתי והלכלוך הרב שאנחנו, התושבים, יוצרים בחופי ישראל המועטים.

הירוקים חיתול ים

הסרטון מציג את בעלי החיים החדשים שהשתלבו בחיים שלנו עם השנים, ולמדנו לקבל אותם למרות שאין בהם שום צורך קיומי. אנחנו מדברים כמובן על השקית נודדת, פילטר החופים, חיתול-ים, קרטיבית לימונית, קונדום מצויץ, טרופית ים תיכונית ועוד זנים רבים שהתפתחו בחופי ארצינו, וביחד עם המדוזות, הופכים במקרים את הבילוי בחוף הים להרבה פחות מהנה.

הסרטון אולי לא יהפוך לויראלי, כי אין לו פוטנציאל כזה, אבל אם אלה שכן יצפו בו יחשבו פעמיים לפני שהם משליכים פסולת על החול, או על הרצפה, או בכל מקום שהוא לא פח אשפה, דיינו.


הירוקים

לייק לפטריה בפייסבוק