פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

למה חסמה פייסבוק את סרטון הפרודיה הקורע של גדי וילצ’רסקי על תעשיית החתונות?

אחרי ששחטו את סלקום, הוט, חברת החשמל ואחרים עם סרטונים פרודיים מצחיקים במיוחד הלועגים לחברות שעושקות את חיינו, התפנו הסטנדאפיסט גדי וילצ’רסקי והצמד לירון אטיה ורועי מישר, החברים מאחורי פרויקט תכלס, לטפל בבעיה חברתית חשובה לא פחות – תעשיית החתונות.

סרטון חדש מעולה שיצרה השלישייה מדגים מה היה קורה אם הרב בטקס החופה היה אומר את האמת, במקום את הטקסטים המוכרים והריטואל הקבוע. תחילה, מסביר הרב ש”ח לאורחים הנכבדים שמדובר ב”סתם ערב רגיל, ערב שאין בו כלום, ממש שום דבר” ומשם ממשיך ל”טקס העברת הבעלות על האישה”. הוא מעביר לחתן “את הדף הזה שכתוב בשפה לא ברורה”, מבקש ממנו לתת אותו לכלה ואז להכריז בקול  “בכמה שקלים אתה מחפיץ אותה” ומשם העניינים ממשיכים להתדרדר לקול תשואות הקהל ולצלילי שירת “שיר שמעביר את הזמן”.

הסרטון המאוד מצחיק ומלא הביקורת הזה של וילצ’רסקי והחברים זכה לעשרות אלפי צפיות ביוטיוב בתוך פחות מיממה ושותף גם בעמוד הפייסבוק של “הצינור”, שם צבר אלפיי שיתופים ומעל 300 אלף צפיות ועורר דיון סוער בין הגולשים שחלקם, איך לומר בעדינות, לא ממש התחברו לסאטירה ולא אהבו את מה שהם ראו. אלא שהסיפור לא נגמר כאן.

בשעות האחרונות, באופן מסתורי, נעלמו לפתע קישורי היוטיוב המובילים אל הסרטון מקירות פרופילי הפייסבוק של כל הגולשים ששיתפו אותו, כולל מהעמוד של גדי וילצ’רסקי עצמו. ניסיון לשתף שוב את הקישור לסרטון מוביל להודעת שגיאה של פייסבוק, המבשרת כי הקישור נחסם היות וזוהה כמסוכן על ידי מערכות האבטחה של פייסבוק.

הרב שח צילום מסך
הודעת השגיאה המופיעה כשמנסים לשתף את הסרטון בפייסבוק

אז מה קרה לקישורים? התשובה ההגיונית היחידה להיעלמות המסתורית שלהם טמונה כנראה בעובדה שגולשים רבים מצאו את הסרטון פוגעני ולא מצחיק, ודיווחו עליו לפייסבוק. הרובוטים המשוכללים של פייסבוק, כפי שקרה לא מעט פעמים בעבר, אכלו את הדייסה שבישלו הגולשים וחסמו את הלינק ה”זדוני” על לא עוות בכפו.

לשמחתנו הרבה, הרובוטים של פייסבוק לא באמת כאלה חכמים ואם אתם נמנים על קהל הצופים שנהנה וצחק מהסרטון ואם חופש הביטוי חשוב לכם, אתם יכולים לשתף את הפוסט שלנו, או להשתמש בקישור היוטיוב הזה (מוביל לאותו הסרטון בדיוק רק בתצוגת פלייליסט ביוטיוב) אותו פייסבוק עדין לא זיהה כמסוכן.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...