10 מאכלים שמונעים נשירת שיער

נשירת שיער היא תופעה שכיחה שמטרידה נשים וגברים כאחד. אנו מאבדים שיער בכל יום כחלק מהתהליך הטבעי של הגוף שלנו, וכל עוד זה קורה בצורה מתונה, זה דבר נורמלי לחלוטין.

ישנם מספר גורמים לנשירת שיער: תורשה, עודף בטסטוסטרון שמכווץ את כלי הדם הקרובים לעור ובכך את אספקת הדם לשורש השערה וגורם לה לנשור, עודף מתחים וחוסר במרכיבי מזון חיוניים, מחסור בחלבון, חוסר בוויטמין B12 וברזל וזרימת דם לקויה לקרקפת. יש לזכור שאחת הסיבות העיקריות לנשירת שיער יכולה להיות גנטית, אך לפני שאנחנו מאשימים את הגנטיקה מומלץ לבצע בדיקת דם פשוטה של מצב הבריאות הכללי.

ריכזנו בפוסט כמה מאכלים אשר הוספתם לתפריט באופן יומיומי תחזק את השיער שלכם ועשויה למנוע נשירת שיער.

ביצה

הביצה עשירה בחלבון, אשר מהווה מרכיב עיקרי של סיבי השיער. ביצים (כמו גם בשר בקר ודגים) מכילים כמות גבוהה יחסית של ויטמין B12 שחיוני לבריאות השיער.

אבוקדו

האבוקדו דל בנתרן והוא מקור טוב לסיבים תזונתיים, חלבון מלא וויטמין E. וויטמין E הוא מסיס בשמן והוא משמש כנוגד חמצון חזק ומסייע לשמירה על בריאות הקרקפת.

ברוקולי

הברוקולי וירקות כמו כרובית, כרוב ונבטים, מעלים את ריכוז הגלוטטיון בכבד – נוגד חמצון רב עוצמה שעוזר בניקוי הרעלים מהגוף. ישנה חשיבות רבה לניקוי הגוף מרעלים משום שדם רווי ברעלים הוא דם סמיך שמתקשה לנוע בקלות. לקרקפת מגיע דם רווי בפסולת שנע בזרימה איטית וחלשה ועל כן השערה אינה מקבלת את חומרי הבניה שחשובים לה לצמיחה ולהתפתחות ומתחילה להיחלש ולבסוף לנשור.

גרעיני דלעת

גרעיני דלעת מכילים ריכוז גבוה של המינרל אבץ (שבעה מ"ג ל-100 גרם). האבץ נספג במעי והוא חיוני לריפוי פצעים, חיזוק מערכת החיסון, שמירה על חוש הטעם, ריכוז, תפקוד תקין של מערכות המין ולחיזוק שורשי השיער.

עלים ירוקים

עלים ירוקים, כמו פטרוזיליה, כוסברה ועירית, עשירים במינרל ברזל. מחסור בברזל יכול לגרום לאנמיה, חולשה, עייפות ונשירת שיער, ועל כן צריכה מגוונת של מזונות עשירים בו חיונית למניעת נשירת שיער. ניתן להכניס את העלים הירוקים לבלנדר או למכונת מיצים ולהכין משקה עלים ירוקים, שמכיל כמות מרוכזת של ויטמינים ומינרלים.

אגוזי ברזיל

אגוזי ברזיל עשירים בסלניום, מינרל הנחוץ לבריאות הקרקפת ומסייע למניעת נשירת שיער. הסלניום נחשב גם כנוגד חמצון רב עוצמה ועל כן הוא תורם לבריאות הלב, כלי הדם והעור. בנוסף מכילים אגוזי הברזיל אבץ ואומגה 3, שתורמים לחוזק השיער,לבריאותו ולמראה שלו. יש לצרוך שלושה-ארבעה אגוזי ברזיל ביום.

גזר

הגזר הוא מקור מצויין לויטמין A, החשוב לתקינות הראייה, בריאות העור, הגדילה וההתפתחות ולזרימת דם תקינה לאזור הקרקפת. צריכה מספקת של גזר היא חיונית על מנת לשמור על בריאות אופטימלית ולמניעת נשירת שיער.

קיווי

קיווי הינו פרי המכיל כמות גבוהה של ויטמין C המסייע בייצור קולגן (חלבון המרכיב רקמות שונות בגוף) אשר מחזק את נימי הדם המזינים את השערות. מלבד קיווי, מזונות נוספים העשירים בויטמין c הינם תפוזים, פפאיה, תותים, פלפל אדום ועוד.

תה ירוק

תה ירוק מכיל כמות גדולה של נוגדי חמצון, מסייעים לגוף לנטרל רעלים בדם. זרימתו של דם שאינו מכיל ריכוז גבוה של רעלים היא תקינה יותר מה שגורם לדם איכותי להגיע לאזור הקרקפת ולהזין את שורשי השיער בחומרים חיוניים. בנוסף, תה ירוק תורם לשמירה על עור בריא ומלא חיים. ניתן לשלב שנים-שלושה ספלי תה ירוק במהלך היום.

עוף

מנת עוף הינה מנה עיקרית יומיומית המכילה חלבונים, אבץ, ברזל וויטמינים מסוג B אשר גורמים לשיער להיות מלא וחזק. מנת עוף (כ-150 גרם לאחר בישול) מכילה כמות גדולה של חלבון ודלה בשומן יחסית לבשר בקר. השיער הוא סיב עשוי חלבון, בעיקר מסוג קרטין ולכן אכילת חלבונים יכולה לספק את אבני הבניין הדרושים לשיער.

לייק לפטריה בפייסבוק