פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

החיים לא מעניינים כמו האתר של הארץ.

לפני מספר חודשים יצא עיתון הארץ במהלך ששינה את מערכת היחסים בינו לבין קוראיו. הגולשים באתר האינטרנט של הארץ נדרשו לשלם דמי חברות על מנת ליהנות מהתכנים המתפרסמים באתר.

עמוס שוקן, מו"ל עיתון הארץ, הסביר את המהלך במכתב לציבור הקוראים: " הפקה של תוכן איכותי עולה לא מעט, והיא יכולה להיעשות לאורך זמן רק אם יש לה תמורה כלכלית. "הארץ" מעסיק מאות עיתונאים ועורכים והם אלה שיוצרים את התוכן האיכותי שלנו שזוכה למוניטין בישראל ובעולם. מנויי העיתון המודפס משלמים דמי מנוי, שהם מקור חיוני לכיסוי עלויות העבודה העיתונאית והעיתון. אבל הרגלי הקריאה משתנים והצמיחה בקרב הקוראים מתחוללת בעיקר בזירות הדיגיטליות. מכאן עולה הצורך לשתף גם את הקורא הדיגיטלי בכיסוי העלויות."

כעת 'הארץ' מנסים לגרום לגולשים להיכנס לאתר ולרכוש מנוי באמצעות פרסומת פרובוקטיבית למדי. הפרסומות מציגה זוג המקיים יחסים כשבמקביל הגבר מדבר על חוסר הריגוש שלו, ועל העובדה שהדברים נראים אותו דבר. הוא מנסה להציג את התכונות של אתר הארץ בצורה אינטילגינטית ואפילו מתנשאת תוך קיום היחסים עם בת הזוג שלו.

בפרסומת השנייה בסדרה אמא לתינוק קטן וחמוד בשם דוד, מסבירה לו למה הוא לעולם לא יהיה מעניין כמו עיתון הארץ ושהבעיה הכי רצינית שלו בתור תינוק מוגבל שעדין לא למד כמעט כלום בחייו היא לא רק בממשק, אלא גם בתכנים. הפרסומת הזאת, עשויה להיות לא פחות מעצבנת ופרובוקטיבית מקודמתה, על אף שהיא לא כוללת סצינת סקס.

בקיצור, החברים בהארץ חושבים שהחיים לא מעניינים כמו האתר של הארץ. איך אומרים אצלינו, קודם כל שילמדו להדק את העיתון שלהם בסיכות, ושיחזרו אלינו אחר כך, כשאפשר יהיה לקרוא את העיתון כמו בני אדם.  קליק כאן לאתר הארץ –  הארץ

עדכון 12.8:

יום לאחר שפורסם הסרטן הפרובוקטיבי שהסעיר את הרשת, מגיעה פארודיה משעשעת מבית היוצר של נתן סבן. שווה צפייה.


לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...