צלם ישראלי יוצר אשליות אופטיות באמצעות מסגרות בסדרת תמונות נפלאה

סדרת התמונות הנפלאה הזאת, העונה לשם “חורים”, היא פרוייקט צילום מקסים ומקורי של צלם ישראלי מוכשר בשם גיא וינר. וינר, 28, הוא בכלל טכנאי רנטגן במקצועו, אך כפי שתראו, ניחן בכישרון צילום נהדר, וגם במוח קרייאטיבי במיוחד.

בפרוייקט הצילום חורים, משתמש וינר במסגרות כדי ליצור אשליות ויזואליות מהפנטות. תחילה מצלם וינר את הפריים המבוקש כשהוא עירום ונטול נוכחות אנושית, ומיד אחר כך מצלם את אותו פריים עם בחור או בחורה האוחזים במסגרת ריקה המשמשת בסיס למניפולציות אופטיות אותן הואי יוצר. בהמשך, הוא מאחד בין התמונות, והתוצאה היא כאמור, סדרת תמונות מצויינות, אשר יוצרות אשליה של חורים בגופם של המצולמים, או סצינות סוריאליסטיות וקסומות.

8

וינר מספר לאתר הפטריה, כי התמונות הראשונות במסגרת הפרוייקט צולמו בבית החולים הסורי הנטוש בקונטרה. “נסענו אני ואנה מיכאלוב (הדוגמנית), עם מסגרות, וזה מה שיצא. מאז אני לוקח איתי מסגרות לכל מיני אתרי צילומים והרעיונות כבר צצים מעצמם”.

בתמונות האחרונות בסדרה תוכלו לראות גם את חברתו דלית, משתתפת כמודל בפרוייקט. התמונה האחרונה היא תמונת מאחורי ה’קלעים הממחישה כיצד צולמו התמונות במקור, לפני העיבוד והאיחוד.

וינר מבהיר כי בכל התמונות המצולמות אין שימוש במראה. הטכניקה בצילומים, כך הוא מספר, היא “לקחת חצובה ולצלם פעם אחת את המודל מחזיקה מסגרת, ופעם אחת את הרקע לבדו”.

מוזמנים לצפות בתמונות ולשתף, וכמובן לבקר בבלוג הצילום של גיא.

 

1

 

12

 כך זה נראה “מאחורי הקלעים”:

14

לייק לפטריה בפייסבוק