אתה בושה: האח הגדול של גנבי הסטטוסים

גניבת סטטוסים בפייסבוק היא תופעה עתיקת יומין. בעולם של העתק-הדבק כל אחד יכול לראות סטטוס מצחיק או מרגש שכתב מישהו אחר, ובלחיצה אחת להעתיק אותו ולפרסם אותו כאילו היה שלו. לפני מספר חודשים סיפרנו לכם על תלונות של גולשים בנוגע לעמוד הפופולארי "סטטוסים מצייצים" הניזון מסטטוסים של גולשים מרחבי הרשת, בנוגע לאופן מתן הקרדיט ליוצרים. כמובן, במקרה הזה יש מקום לדיון,  אך כשמדובר בפרופילים פרטיים המפרסמים סטטוסים של גולשים אחרים ללא קרדיט כלל, מדובר ללא ספק בתופעה מכוערת ואפילו פתטית.

אחד הגולשים שסובלים באופן קבוע מהתופעה הוא גיא גולד, המוכר לרובכם בזכות מגוון הסטטוסים המצחיקים, החריפים והשנונים שלו. אתמול, בפעם המי יודע כמה פרסם גולד סטטוס חריף נוסף בענייני גניבות סטטוסים לאחר זמן רב בו לא התבטא בנושא. בסטטוס שפרסם הכריז גולד על פינה חדשה בפרופיל הפייסבוק שלו, פינת "אתה בושה" המשעשעת, במסגרתה יפרסם על הבמה הראשית של הפיד שלו צילומי מסך של סטטוסים גנובים שלו, יחד עם שם ותמונת הגולש המעתיק.

עושה רושם כי ההכרזה על הפינה החדשה רק התניעה את העניינים והייתה המתאבן לאירוע המרכזי. הבוקר, פרסם גולד סטטוס נוסף בנושא בו הוא מציג לראווה הודעה פרטית שקיבל מאחד הגולשים, לאחר שהאחרון העתיק את אחד הסטטוסים שלו. ההודעה המצחיקה-עצובה, מנסה להציג את גולד כמי שמנסה לעורר מהומה על לא מאומה, אך מבליטה את העובדה שגולשים רבים פשוט לא מבינים את המהות של צמד המילים "זכויות יוצרים".

משה אבוטבול

משה אבוטבול

במהרה, התפתח דיון משעשע בעניין, כשמרבית המגיבים תומכים כמובן בעמדתו של גולד. אולם, הטוויסט הבאמת מצחיק בהשתלשלות האירועים התרחשה כשבהמשך לרוח השטות שאחזה בפוסט של גולד, התגייסו גם חבריי פייבוק רבים של גולד למאבק, והחלו להעלות לפרופיל שלו מגוון תגובות וממים משעשעים הנוגעים ל"פרשה" וקוראים לגולשים לבדוק טוב טוב את הוול של גולד לפני שהם מעלים סטטוס אותו הם חושבים שהם המציאו.

גיא גולד סטטוס מועתק
הסטטוס של גולד שהצית את המהומה

כמובן, על אף שנראה כי הממים הללו 'מסתלבטים' על גולד ועל היד הקשה בה הוא משתמש כנגד גולשים המעתיקים ממנו סטטוסים, ברור לכולם כי בסה"כ נוצר כאן חלון הזדמנויות נהדר לעוד קצת הומור משובח בפיד שלנו, וכי הצדק נמצא עם גולד. אספנו עבורכם את התגובות וממים הבולטים, בתקווה שתפנימו את המסר החשוב: זו לא באמת העתקה אם גיא גולד לא תפס אתכם.

רז ציפריס

רז ציפריס 2

צביה בלום

צביה בלום

 אוריאל דסקל

אלירן גולדשטיין

אלירן גולדסטין

אנה בל

אנה בל פדורוק

גיא לונטלגיא לונטל

גרי סלוב

גרי סלוב

דני קמושביץ

דני קמושביץ

טל ביקובסקי

טל ביקובסקי 2

טל ביקובסקי

טל ביקובסקי

יעקב כהן

יעקב כהן ליאור נוייפלד

מורדי לוי

מורדי לוי

מירן כהן

מירן כהן

ניקו וואטס

ניקו וואטס

עמית אלגריסי

צפריר דייגו רז ציפריס

רחלי סול לוי

רחלי סול לוי

רן פינקלשטיין

רן פינקלשטיין

לייק לפטריה בפייסבוק