פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

גם ספורט וגם חברתי: כל התחביבים שעושים בקבוצות

תחביב ספורטיבי שאפשר לעשות גם בקבוצה מעודד אותנו להתגבר על קשיים גופניים ומעלה את הסיכוי להתמדה. אבל אז תחביבים הכי כדאי להכיר? הנה כמה הצעות

שמירה על אורח חיים בריא היא משימה מורכבת מכפי שנהוג לחשוב. גם מי שמחליט לקחת את עצמו בידיים, לעלות על בגדי ספורט ולצאת לפעילות עלול למצוא את עצמו מתמודד עם תחושה של שחיקה וחוסר סיפוק. אחד הפתרונות למצבים כאלה הוא לתת עדיפות לתחביב שאפשר לעשות בקבוצה במקום לבד.

הדוגמא האולטימטיבית לתחביבים למבוגרים שמתבצעים בקבוצות והופכים להיות גם משהו חברתי היא כמובן ריצה. נכון להיום אפשר למצוא קבוצות ריצה בכל רחבי הארץ, בהתאמה לגילאים שונים ואפילו על רקע תחומי עיסוק וקריירה. קבוצות הריצה מודרכות בדרך כלל על ידי איש מקצוע שנמצא בחזית והן מגבירות את היכולת של המשתתפים להתמודד עם הקושי הפיזי.

Pixabay.com

קבוצות שחייה: שוחים עם הזרם

עוד תחביב שיכול להפוך בקלות מפעילות אישית למשהו קבוצתי ומהנה הוא שחייה. קורס שחייה למבוגרים מעניק להם את כל הידע, המיומנות והכלים הנדרשים על מנת לחטב את הגוף ולהתמיד לאורך זמן. מטרת הקורס היא להדריך את המשתתפים לגבי תנועות שחייה נכונות ובעזרתו ניתן למנוע בעיות בריאותיות או שחיקה של השרירים.

קבוצות שחייה מעלות את הסיכוי של המשתתפים להתמיד בפעילות הגופנית לאורך זמן. במסגרת קבוצות מן הסוג הזה, אחד מרים את השני כאשר ישנה ירידת מתח והמדריך אחראי על הכוונה והצבת יעדים. בעזרת הקורס ניתן להכיר טוב יותר את היתרונות של השחייה ולשפר סיבולת לב-ריאה, קצב חילוף חומרים ושריפת קלוריות.

בניגוד לשחייה שמתבצעת לבד בבריכה או בים, את קבוצות השחייה ניתן למצוא בעיקר בתוך בריכות סגורות. היתרון הוא שקל יותר למדוד את נתוני השחייה של המשתתפים ובמידת הצורך לבצע התאמות ביעדים. כמו כן, יש היבט בטיחותי לשחייה בבריכות סגורות והוא חשוב בעיקר עבור משתתפים מבוגרים.

Pixabay.com

קבוצות כדורגל וכדורסל: זה הזמן לעלות למגרש

ענפי ספורט קבוצתיים הם הפופולאריים ביותר בעולם. בין אם אתם מאלה שמתחברים לכדורסל, לכדורגל או לפוטבול אמריקאי, המשותף לכל הענפים הוא התלות בקבוצה במקום ביחיד. זה עומד בניגוד גמור לספורט יחידני כמו טניס או גולף וכאן טמון גם מוקד המשיכה עבור קהל הצופים. עם זאת, לא חייבים להצטרף למכבי תל אביב כדי לשחק כדורגל על המגרש של הגדולים  ואפשר לעשות זאת גם עם חברים מהשכונה.

הדבר החשוב הוא בסופו של דבר לשלב את הספורט בשגרת האימונים והחיים. כדאי לעשות זאת במסגרת פעילות קבוצתית על מנת לשאוב עידוד והשראה אחד מהשני, אך את התחביב עצמו בוחרים לפי הטעם האישי בלבד. אפשר לבחור בין ריצה, שחיה, כדורגל וכדורסל והכל מתחיל בקבלת החלטה.

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...