4 שאלות מטרידות שאי אפשר להתעלם מהן אחרי הצפייה בפרק סיום העונה של משחקי הכס

אם לא השלמתם עדיין את פרק סיום העונה השישית של הסדרה משחקי הכס מקומכם אינו כאן ולכן כדאי שתצאו מפה כמה שיותר מהר.

העונה השישית של משחקי הכס הגיעה לסיומה, ואחרי צפייה בפרק התשיעי הנהדר ובפרק סיום העונה ששודר לפני יומיים, אפשר לומר שהיוצרים של משחקי הכס סגרו את אחת העונות הטובות ביותר של הסדרה, והצליחו ללא צל של ספק לעמוד ברף הציפיות הגבוה שהציבו המעריצים, ואף להתעלות עליו.

בניגוד לסיום העונה הקודמת שהכניס את כולנו לשוק, דיכאון והכחשה מוחלטת כשג’ון סנואו נרצח, בעונה הנוכחית קיבלנו פרק סיום גדוש אירועים שבעיקר גרם לנו לשמוח ולהתרגש לקראת הכיוון שהסדרה הולכת אליו. כל כך הרבה דברים קרו בפרק הזה, דמויות שמתו ושלל קווי עלילה שנסגרו, ועדיין, כולנו כוססים ציפורניים לקראת מה שעתיד להתרחש בעונות הבאות בעקבות מה שקורה בצפון מעבר לחומה, ההשלכות של הפעולות שביצעה סרסיי בפרק האחרון, הכוחות של חאליסי שמתקדמים אל ווסטרוס, החזיונות של בראן בנוגע לג’ון ועוד המון אירועים שפשוט גורמים לראש שלנו להסתובב מרוב התרגשות ותהיות לקראת העתיד.

משחקי הכס

ריכזנו בפוסט 4 שאלות שקפצו לנו לראש לאחר הצפייה בפרק. אתם כמובן מוזמנים להתייחס אליהן בשרשור התגובות לפוסט וכמובן לשתף אותנו במחשבות שלכם על ההתרחשויות בפרק האחרון. מכיוון שהפרק היה ממש ארוך ועמוס אירועים, לא נוכל להתמקד בכולם בפוסט הספציפי הזה ולכן תהיו בטוחים שנמשיך לחפור בנושא בימים הקרובים. בואו נתחיל.

עם מי חאליסי הולכת להתחתן?

כשדינאריז נפרדה מדאריו נהאריס היה שם איזכור לכך שהיא אולי תצטרך להתחתן כחלק מביסוס השליטה שלה בווסטרוס. תחשבו לרגע מי הם בעצם הרווקים הנחשקים של ווסטרוס בעלי הכוח והתמיכה של העם אשר יהיו חתנים לגיטימיים של חאליסי?

יורון גרייג’וי – לא (חאליסי כרתה ברית עם האחיינים שלו ולא נראה סביר שהיא תבגוד בהם). כמו כן בכל המשפחות הגדולות כמו מרטל או הטיירלים אין גברים פנויים/חיים. מה שמשאיר לנו את ג’יימי לאניסטר או ג’ון סנואו. מכיוון שסרסיי לא תוותר על כס המלכות ועל אחת כמה וכמה על האח-מאהב שלה אנחנו נשארים עם אופציה אחת והיא ג’ון סנואו, מלך הצפון.

זו אמנם ספקולציה שאין לה ביסוס אמיתי מעבר להרהור בנוגע לאותו משפט שנאמר בשיחה של דאריו וחאליסי, אך אם הייתי נדרש להמר, הייתי שם את הכסף שלי על שידוך בין חאליסי לג’ון סנואו. וזה כמובן בהנחה שהם לא יגלו שהם בעצם קרובי משפחה.

האם לשלטון של סרסיי יש בכלל סיכוי?

עד עתה הדבר היחידי שהראה את הצד האנושי בדמותה של סרסיי היה האהבה לילדיה. אך עם סיום העונה והתגשמות הנבואה שסרסיי קיבלה בצעירותה מאותה מכשפה (מגי) על כך שילדיה ימותו, סרסיי השתלטה על כס המלכות ונראה שהיא הופכת לגרסה אכזרית של המלך המשוגע. אותו מלך שג’יימי רצח.

האוייבים של סרסיי רבים, והם מלאי נקמה ובעלי עוצמה לא מבוטלת. בעונה הקודמת, כשאולנה טיירל דיברה עם הדרור העליון היא סיפרה לו על כך שהטיירלים שולטים בחיטה. במצב הנוכחי היא תפסיק לספק למעלה המלך חיטה ובעצם תוכל להרעיב את הממלכה, להחליש אותה ובעצם לקומם את נתיני הממלכה על המלכה שלהם.

בנוסף ראינו שבפגישה בין אולנה למרטלים נכח גם וואריז, הנציג של חאליסי, שהבטיח לאולנה אש ודם. המשמעות של הדבר היא שנוצרה ברית משולשת ועוצמתית של טארגאריין-טיירל–מרטל, שלא ברור איך סרסיי תוכל לשבור אותה וסביר להניח שלא תהיה לה ברירה והיא תאבד במהרה את השלטון, ואולי גם את חייה.

 

מה פיטר בייליש הולך לעשות עכשיו?

סאנסה אמרה לג’ון סנואו בפרק האחרון, “רק טיפש יסמוך על פיטר בייליש”, והיא אכן צדקה, כי פשוט לא ניתן לסמוך על האצבעון שטעה כשחשף בפניה את החלום שלו לשבת על כס המלכות כשהיא לצידו.

נחזור לרגע לאירועי העונה הקודמת: פיטר בייליש נפגש עם סרסיי וסיפר לה על כך שרוז בולטון חיתן את בנו רמזי לסאנסה סטארק. סרסיי משוכנעת שסאנסה היתה אחראית על מותו של בנה ג’ופרי. היא מלאת זעם ונקמה ורוצה להרוס את הבולטונים על הבגידה הזאת. בייליש מנצל את ההזדמנות ומציע לה לטפל בבעיה הזאת באמצעות הכוחות של אבירי העמק, אך בתמורה מבקש שאם יצליח היא תכריז עליו בתור מפקד הצפון, תואר שרוז בולטון קיבל מהלאניסטרים לאחר החתונה האדומה. בייליש אכן עמד במילתו ועזר להרוס את הבולטונים. יחד עם זאת סרסיי לא תקבל את זה שסאנסה עדיין בחיים ושהשליטה בווינטרפל חזרה לידיים של משפחת סטארק. על מנת לעמוד במילתו למלכה סרסיי עליו לטפל בבעיה שהיא – סאנסה סטארק. האם הוא יעשה זאת? מה אתם חושבים?

כמו כן בייליש לא היה חלק מהתומכים של ג’ון באותה פגישה בה הכריזו עליו כמלך הצפון וסביר להניח שהוא יצנן את הרוחות כאשר ייקח את הכוחות של אבירי העמק חזרה הביתה. הוא לא יהיה מוכן לתת לג’ון לגזול ממנו את החלום לשבת יום אחד על כס המלכות, ולכן רק הגיוני שיעדיף להחליש אותו ואולי יחבור שוב לסרסיי על מנת לפרק את כוחות הצפון של ג’ון.

 

מי ירכב על שני הדרקונים הבודדים של חאליסי???

הנה מחשבה נוספת: לחאליסי יש שלושה דרקונים – דרוגון, ויסריון ורייגל. חאליסי רוכבת על דרוגון, אבל נראה לכם באמת ששני הדרקונים האחרים הולכים להמשיך להיות בודדים בעונות הבאות?! הניחוש שלי הוא שלא. אמנם מדובר בספקולציות אך שתי הדמויות שכרגע נראה כי הן הכי מתאימות לרכב על הדרקונים יחד עם חאליסי הם ג’ון סנואו וטיריון לאניסטר.

ג’ון סנואו הוא חצי טארגאריין כך שלמרות שמעולם לא פגש בדרקון ועל אחת כמה וכמה רכב על אחד, יש לו קשר משפחתי ליצורים הללו וכמובן לדינאריס, ככה שזה לא יפתיע אותנו אם על אף השאיפות שלו בתור מלך הצפון, הוא ימצא את עצמו איכשהו משתף פעולה עם חאליסי במלחמה מול צבא המתים של מלך הלילה, כשהוא רוכב על דרקון.

טיריון לאניסטר זכה לאמון גדול מצד חאליסי שמינתה אותו בפרק האחרון ליד המלך ונראה שהוא חש חיבור חזק ביותר אליה. בנוסף לפני מספר פרקים ראינו שהוא שיחרר את שני הדרקונים מהשלשלאות שלהם והצליח להישאר בחיים, כך שסביר להניח שהוא טוב עם דרקונים ויצליח להסתדר איתם.

קליק לעוד פוסטים על משחקי הכס

 

לייק לפטריה בפייסבוק