טעם של פעם: הקמפיין היצירתי של מסטיק גורילה

אי שם בפורטוגל קיים מזה שנים רבות מותג מסטיק בשם גורילה. המותג לא מרבה לפרסם ונשען על היותו מותג מוכר וותיק, ולמעשה, הקמפיין האחרון שלו היה בערך לפני עשרים שנה. מסטיק גורילה שזור בילדותם של כמעט כל ילדי פורטוגל וקהל רב של בני 20-40 גדל עליו וזהה אותו כמותג נוסטלגי שמלווה אותם לאורך החיים.

לאחרונה, הוציאו גורילה מהדורה מיוחדת החוזרת אל הטעם המקורי של המסטיק, אותו טעם מוכר של לפני שלושים שנה, זה שליווה דורות רבים של פורטוגלים ועשה להם טוב בפה. כאמור, בחברה רצו לפנות בעיקר אל הקהל שגדל על הטעם הזה, קהל של גילאי 25-40 בערך. בהתאם לכך, הושק הקמפיין החדש תחת הכותרת “מחזירים את הימים הטובים של פעם  (good old days). הקמפיין המוצלח והמקורי כלל מודעות פרסום, שלטי חוצות וכמובן, כיאה לעידן הטכנולוגיה, אפליקציה מבריקה.

תחילה יצרו גורילה סדרת מודעות של המסטיק כאשר הוא מעוצב כאלמנטים בולטים משנות השמונים במטרה להעלות את רגש הנוסטלגיה בקרב קהל היעד:

 

בהמשך פיזרו שלטי חוצות גדולים בתחנות אוטובוס ומקומות מרכזיים, שלטים הכוללים קוד QR אשר מורכב כולו מהמסטיקים עצמם, ומוביל לאפליקצייה המגניבה טילים שהם יצרו.

ולמה מגניבה טילים?
כי הם לקחו את הסמארטפון, המוצר הכי חדשני, טכנולוגי ומגניב שיש ויצרו עבורו אפליקצייה עם המשחקים הישנים והטובים של פעם (פונג, ספייס אינבנדר ושבירת קירות) כך שעכשיו תוכלו לשחק במשחקים של לפני שלושים שנה על המכשיר הכי מתקדם והכי מגניב מהיום. יופי של חיבור בין עבר להווה, בין טעם של נוסטלגיה לטעם של קידמה.

בסרטון הבא תוכלו לצפות בקייס סטאדי המסכם את המהלך כולו. קליק להורדת האפליקציה לאייפון. (אנדרואידים, מתנצלים, לא מצאנו את האפליקציה בגוגל פליי, אתם מוזמנים לחפש אותה).


עמית סטולר, סמנכ"ל הקריאייטיב במשרד הפרסום יהושע/TBWA|
קליק לבלוג של עמית
עמית סטולר
Latest posts by עמית סטולר (see all)

לייק לפטריה בפייסבוק