פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

האם תצליחו להבחין בשינוי המשמעותי שביצעה גוגל בלוגו שלה?

אם גלשתם באינטרנט במהלך סף השבוע והימים האחרונים, ודאי חלפתם על פני הלוגו של גוגל כמה וכמה פעמים. גם אם אתם חדי ראייה ותמיד שמים לב לפרטים הקטנים, כנראה שהצלחתם כמו מליוני הגולשים האחרים להחמיץ את העובדה שבלוגו של ענקית החיפוש חל שינוי קל שהוא אמנם מיניאטורי, אבל חשוב מאוד.

לפני שאנחנו מספרים לכם מהו השינוי, אתם מוזמנים לצפות בלוגו הישן ובלוגו החדש ולנסות לראות האם אתם מזהים את ההבדל בעצמכם:

 לוגו גוגל 1

בהנחה שהתייאשתם בשלב הזה, הנה התשובה לפניכם באמצעות הגיף הזה שמדגים את השינוי הקטנטן, שבוצע במיקום של האותיות “G” ו- “L”. השינוי המוזר הזה נבע מהעובדה שהאותיות “e” ו- “L” לא היו מיושרות באותו קו, והבעיה תוקנה באמצעות הזזה של האות “g” פיקסל אחד ימינה, והזזה של האות “L” פיקסל אחד למטה ועוד אחד ימינה.

לוגו גוגל גיף

הראשון שזיהה את השינוי הזה היה אחד הגולשים באתר Reddit, שגם סיפק את ההסבר שלו לעניין “הטעות הקטנטנה הזו ודאי שיגעה את המוח של המעצבים של גוגל”. עבור מרבית הגולשים השינוי הזה נראה דיי מצחיק, אולם כל מי שעוסק בעיצוב יודע שיישור האותיות ויצירת מרווח נכון ביניהן הוא חשוב ביותר ויש לו השפעה משמעותית, גם אם בלתי נראית לעין, על התחושה של הצופה כשהוא מביט בלוגו.

כעת, כמעט שבוע לאחר השינוי הבלתי נראה ולאחר הפרסום ברדיט, מתפשטת הבשורה ברחבי הרשת וגם גוגל עצמה מסרה תגובה רשמית בעניין: “כיף לראות שהגולשים הבחינו וגם העריכו את השינוי גם אם מדובר בפיקסלים בודדים. ביצענו התאמות קטנות בלוגו בכדי לוודא שהוא נראה חד ונקי בלי קשר לרזולוציית המסך של הגולשים”.

באמצעות: Business Insider

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...