פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

זה ההסבר לסיום המפתיע בפרק האחרון של הסדרה “בנות”

הפוסט הבא עוסק בפרק השמיני בעונה השישית של הסדרה “בנות” וכולל המון ספויילרים, כך שאם במקרה אתם קוראים את השורות האלה ועדיין לא צפיתם בו, בבקשה צאו מכאן כמה שיותר מהר, שימו פופקורן במיקרו והשלימו פערים ב”בנות”.

נותרו 2 פרקים לסיום הסדרה ‘בנות’ ונראה שלינה דנהאם מנסה לסגור פינות לקראת הסוף המוחלט הבלתי נמנע של הסדרה. הפרק האחרון ששודר לפני יומיים וקיבל את השם “מה נעשה הפעם בנוגע לאדם?” היה פרק שמח-עצוב. מצד אחד קיבלנו את מה שרצינו כל כך כשהאנה ואדם סוף סוף חזרו להיות יחד, אך מצד שני, ישנה תחושה באוויר שאולי זה יותר מדי טוב בכדי להיות אמיתי כשתוך כדי עלו לנו המון סימני שאלה בנוגע לעניין וככל הנראה גם להאנה.

סצנת הסיום של הפרק השאירה אותנו עם ההבנה ששום דבר לא סגור עדיין והסדרה יכולה להסתיים במספר כיוונים אפשריים. עיקר הפרק הוקדש לאדם והאנה שמנסים לתת לזוגיות שלהם צ’אנס נוסף וכלל גם התפתחויות בלתי צפויות בכיוון של ריי ושושנה.

הסדרה בנות

אדם והאנה

הפרק הזה התחיל כמו הגרסה של סיפורי האגדות לסיום הסדרה אך עם התקדמות הפרק חלחלה לנו ההבנה שלא תמיד מקבלים את מה שרוצים. כבר בתחילת הפרק אנחנו צופים בדיאלוג בין אדם וג’סה, כשהוא נראה לגמרי שלם ומגובש עם עצמו ומודיע לג’סה שהוא מתכוון לעזור לגדל יחד עם האנה את התינוק שלה הוא לוקח עצמו את תפקיד הגיבור, שיציל את האנה והתינוק שלה.

האנה באותו זמן שוכבת בתחתונים על הספה בסלון ביתה, מזיעה את עצמה לדעת כי המיזוג בדירה לא עובד ואלייז’ה לא בדיוק יודע לסדר דברים כאלה. היא עדיין מהורהרת מהשיחה שהיתה לה עם פול לואי בפרק הקודם ונכנסת בעצב למחשבות של איך החיים שלה היו נראים אם לא היה לה אבא. היא מתחילה לחשוב שאולי היא הייתה נאיבית כשחשבה שכל הסיפור הזה של לגדל ילד לבד יהיה קל ואולי זה משהו שהוא גדול עליה לעבור בלי בן זוג.

יותר מאוחר כשאדם מוצא את האנה בסופרמרקט הוא פותח את ליבו ואומר לה כמה הוא מתגעגע אליה ושהתינוק גרם לו להבין שאין להם כבר זמן לבזבז. באופן מפתיע האנה מתמסרת אליו בקלות, לאחר מכן הם חוזרים יחד לדירה הישנה שלה ושוכבים בפעם הראשונה אחרי הרבה מאוד זמן. אדם מוקסם מהחיים שגדלים בבטן ההריונית שלה ומאמץ את תפקיד האבא בצורה טבעית. כמו שאמרנו – הכל נראה יותר מדי טוב כדי להיות אמיתי.

114

בהמשך הפרק אדם מגלה להאנה שהתינוק שלה זה המפלט שלו לברוח מכל הבלאגן בחיים האישיים, לעזוב את כל הסיבוכים שיש לו לטובת משהו אחר. כל המהלך הזה של אדם הרגיש לנו מאוד אימפולסיבי. ברור שיש לו המון רגשות כלפי האנה וסביר להניח שהיו לו רגשות אשם על איך שהכל נגמר ביניהם, אבל זה גורם לנו לתהות למה שמישהו בעצם יעשה מעשה שכזה? איך העובדה שזה לא התינוק שלו בכלל לא מפריעה לו? ואיך האנה פשוט מתמסרת אליו אחרי כל מה שהיה ואחרי שהיא כבר הראתה לנו שהיא לגמרי יכולה להתקיים בלעדיו?

השניים מבלים יחד את היום, אדם עוזר לה לקנות מוצרים לתינוק, נראה שהם נכנסו בטבעיות בחזרה לתפקידים שלהם כבני זוג, בלי משקעים או כעסים על כל מה שהיה, והכל מתנקז לסצנה האחרונה של הפרק כשהם יושבים בדיינר וחושבים על החיים המשותפים שלהם יחד. הם תוהים איפה יגורו ואדם מעלה את הרעיון שאם הם יתחתנו, זה יעזור להם כשהם יעברו לשלב של חיפושי דירה. לפתע האנה מתחילה לבכות. לא מסבירים לנו את הסיבה לכך בצורה מפורשת בסצנה, אבל נראה שכובד המציאות נחת עליה ופיזר את הצמר גפן המתוק שעטף אותה ביום הסוריאליסטי הזה.

הפחד של האנה לגדל ילד לבד בלי אבא גרם לה להתמסר ולשכוח את כל מה שהיה בין השניים, היא קיבלה את אדם בזרועות פתוחות חזרה אל חייה כי היא הרגישה שהיא צריכה מישהו שיהיה שם. ובכל זאת, כל העסק הזה חסר הגיון, וקשה להעלות על הדעת שהשניים פשוט שכחו את היסטוריה שלהם. בנוסף, זה ממש לא הגיוני שהאנה תשאל את אדם כבדרך אגב איך זה בעצם היה לשכב עם ג’סה מבלי שתהיה לה צביטה בלב על כל מה שקרה.

נראה היה שהיוצרים משתעשעים על חשבוננו עם הרעיון שאדם והאנה יחזרו להיות יחד, אך מדובר בלא יותר מחלום בהקיץ שנותן לנו זווית ורודה של איך הדברים היו יכולים להסתיים “באושר ועושר”. אנחנו יודעים שהמציאות לרוב היא הרבה יותר מורכבת. האנה כבר הגיעה בעבר להבנה שהיא לא באמת צריכה את אדם ויכולה לחיות בלעדיו, היא זוכרת איך זה הרגיש כשהוא עזב אותה וזוכרת את הכעס שהרגישה כשגילתה עליו ועל ג’סה, והפחד שלה להיות לבד לא מצליח להשקיט ולהדחיק את כל מה שהיה.

116

אדם וג’סה

כשאדם מספר לג’סה שהוא רוצה לסיים את הקשר שלהם כי הוא החליט להיות הגיבור של האנה, שצריך להיות שם בשבילה ובשביל התינוק, הוא מופתע מהתגובה שהוא מקבל. הוא חשב שהיא תתפלץ, תזרוק עליו דברים, תצרח ותכעס ובמקום זה היא מתנהגת בשלוות נפש, אומרת לו שיעשה מה שהוא מרגיש שהוא צריך לעשות ושלא איכפת לה. היא לא מוכנה להראות לו שהיא פגיעה. כשהוא שואל אותה אם היא לא הולכת להרביץ לו היא עונה לו “למה לי? לא עשית שום דבר רע”, היא מסרבת להודות בזה בתחילה אבל היא פגועה וכועסת אך מנסה לשדר “עסקים כרגיל”.

ג’סה יוצאת מהבית ומסתובבת ברחוב בלבוש שבקושי נכנס להגדרה של ‘בגדים’. היא לא יודעת מה לעשות עם עצמה, מגיעה אל לירד, שהרי גר מתחת לדירה של האנה ומספרת לו את כל סיפור היהריון של האנה ועל מה שאדם אמר לה, ומשום מה לירד מרגיש שהקוסמוס מסמן לו שהוא והאנה צריכים להיות יחד אחרי הכל (ובואו נגיד את זה כבר עכשיו – אין סיכוי שזה יקרה).

לאחר מכן היא נכנסת לפאב ומנסה לחזור לשגרת חיי הרווקות שלה כשהיא מוצאת את עצמה מסמנת לבחור רנדומלי להצטרף אליה לתא השירותים ועושה את זה איתו. תוך כדי היא מתחילה לבכות והיא מבינה שהיא לא רוצה את זה, הקליפה הקשוחה שלה סוף סוף נשברה והיא מראה לנו רגש אמיתי וכואב על הפרידה הזאת מאדם.

117

בסוף הפרק כשאדם חוזר הביתה אחרי היום ההזוי עם האנה, הוא מצלצל לג’סה בכניסה לבניין שלהם, כאילו רוצה לבדוק אם יש לו בכלל בשביל מה לעלות. ג’סה מביטה מלמעלה ונראה שהיא נותנת לו חצי חיוך ומאשרת לו לעלות אליה.

הרגע הזה בסוף גרם לנו לתהות האם זה אומר שג’סה (בניגוד להאנה) מאותתת לו שהיא תהיה מוכנה לקבל אותו למרות שהוא פגע בה? האם זה אומר שהפרידה שלהם הייתה זמנית וכעת הם יחזרו? הניחוש שלנו הוא שלא, אבל מה שבטוח, יהיה מאוד מעניין לגלות איך יסגרו לנו את זה בשני הפרקים שנותרו לנו.

ריי ושושנה (ואביגיל)

למרות שהם היו הצד הקצת פחות מעניין בפרק הזה רצינו להתייחס גם לחלק של ריי ושושנה. ריי עדיין מנסה להתגבר על האובדן של הרמי ומוצא את עצמו מסתובב שוב עם שושנה. הוא משתף אותה במחשבות שלו על הרמי ושהוא מחפש “להנציח אותו” בצורה מסוימת, אך הוא לא מקבל משושנה את מה שהוא צריך. למרבה ההפתעה כאן מגיעה דמות שכבר נתקלנו בה בעבר בשני פרקים, הבוסית לשעבר של שושנה, אביגיל. אין לנו יותר מדי מה להגיד עליה כי זו דמות שלא באמת התחברנו אליה ומרגיש כאילו זאת הפעם הראשונה שאנחנו באמת שומעים אותה נפתחת ומדברת.

השניים נתקלים בה ממש במקרה ושושנה נחרדת כשריי מפתח איתה שיחה. איכשהו הם ממשיכים להסתובב יחד ונראה שמרגע לרגע יש בין ריי לאביגיל חיבור מושלם ובלתי צפוי. ריי באופן מפתיע מוצא באביגיל את מה שהיה פעם בשושנה כשהוא התאהב בה ומה שלא היה בכלל במרני – בחורה עם שמחת חיים ואופטימיות, שלא נותנת לחיים להפוך אותה לאישה קרה וצינית שחושבת רק על עצמה.

115

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...