הסרטון המצמרר הזה מתאר בצורה מושלמת איך מרגיש ילד עם אוטיזם כשמישהו מדבר אליו

מדענים וחוקרים לא מפסיקים במחקרים ובלמידה, אבל למרות הכל עדיין ידוע מעט מאד על אוטיזם, על הגורמים לתסמונת הזאת ולאיך אפשר למנוע אותה. מה שכן ידוע וברור זה שמי שנמצאים על הספקטרום האוטיסטי סובלים הרבה יותר מאדם רגיל מכל פעולה: מפגשים עם אנשים אחרים, רעש, מראות וכל גירוי אחר. המשמעות היא שחיי היום יום הופכים עבורם למאבק קשה, מהסוג שמי שאינם סובלים מהתסמונת לא יצליחו להבין.

לכבוד שבוע המודעות העולמי לאוטיזם, האגודה הלאומית לאוטיזם בבריטניה פרסמה סרטון שמנסה להסביר את העולם מנקודת מבטם של אוטיסטים ואת החוויה שעוברת עליהם בכל פעם שהם עושים דברים שנחשבים טריוויאלים עבור הרבה אחרים.

הולי, כוכבת הסרטון, היא ילדה בת 12 שסובלת מאוטיזם וניתן לראות בצורה מאד מוחשית איך היא מרגישה בכל פעם שמישהו שואל אותה שאלה. אפילו שאלה פשוטה ביותר כמו “מה את עושה היום?”, גורמת להולי ללכת לאיבוד בתוך המידע שהחושים שלה קולטים  ולהיאטם למה שקורה סביבה.

הולי, כוכבת הסרטון, אמרה ש”גם אם בנאדם אחד יראה את הסרט ויהיה מבין יותר כלפי סובלים מאוטיזם – היא תהיה מרוצה”. באגודה הלאומית לאוטיזם בבריטניה פרסמו את הסרטון כדי לגרום לאנשים להבין שלאוטיסטים לוקח יותר זמן לעכל ולעבד כשמתקשרים איתם. “אנשים לא רואים את האוטיסטים, אלא רק את הטנטרום וההתקפים וזה מבודד את האוטיסטים עוד יותר” הסבירו בעמותה.

אוטיזם2

המסר המרכזי שרוצים להעביר שם הוא שצריך לתת לאוטיסטים יותר זמן לענות על שאלות, להשתמש בשפה ברורה, להיות סבלניים ולדאוג להם למקום שקט שהם יוכלו להשתמש בו כמפלט כשהם מוקפים באנשים.

אוטיזם3

לייק לפטריה בפייסבוק