פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

אתגר הג'ירפה: מדוע גולשים בפייסבוק משנים את תמונת הפרופיל שלהם לג'ירפה?

האם גם אתם נתקלתם בחברי פייסבוק שלכם ששינו לפתע את תמונת הפרופיל שלהם לתמונה של ג'ירפה? תופעה חדשה ומוזרה  בשם "אתגר הג'ירפה" פוקדת את פייסבוק במה שנראה כתחילתו של טרנד שמקורו כנראה בארצות הברית וזולג לאט לאט גם לקירות הפייסבוק הישראלים.

הגולשים שתמונת הפרופיל שלהם שונתה לתמונה של ג'ירפה מפרסמים את ההודעה הבאה (באנגלית):

 ג'ירפה

בתרגום חופשי: "נאלצתי לשנות את תמונת הפרופיל שלי לג'ירפה. ניסיתי לענות על חידה וטעיתי. נסו גם אתם את 'אתגר הג'ירפה'!! העסק הוא פשוט – אני נותן לכם חידה, אתם עונים עליה ואם עניתם נכונה, תזכו לשמור על תמונת הפרופיל שלכם. אם טעיתם, עליכם להחליף את התמונה לתמונת ג'ירפה למשך שלושה ימים".

והנה החידה: "השעה 3 לפנות בוקר, פעמון הדלת שלכם מצלצל ואתם מתעוררים. מדובר בביקור פתע, ואלו הורים שלכם שהגיעו לאכול ארוחת בוקר. יש לכם ריבת תותים, דבש,  יין, לחם וגבינה. מה הדבר הראשון שתפתחו?".

יש המון תשובות שעשויות להיות נכונות, אבל על פי הגולשים ב- yahoo, התשובה הנכונה שתעזור לכם לשמור על תמונת הפרופיל היא "העיניים".

בשלב הזה לא ברור מי או מה עומד מאחורי אתגר הג'ירפות, ואיזו אג'נדה בדיוק הוא מנסה לקדם, אבל אנחנו מניחים שבשעות הקרובות תבוא בתעלומה על פיתרונה, רגע אחרי שקירות הפייסבוק שלכם יתמלאו בתמונות פרופיל בדמות ג'ירפות.

יודעים במה מדובר? עדכנו אותנו בעמוד הפייסבוק שלנו או במייל [email protected]

ג'ירפה 2

עדכון (14:00):

הגולש איתי סלייר מעדכן אותנו כי מקורה של החידה הויראלית הזו ככל הנראה בגולשים מאתר שיתוף הפתמונות הפופולארי Imgur שהסמל הלא רשמי שלו הוא תמונה של ג'ירפה. גם במילון האינטרנטי "אורבן דיקשינרי" מוזכרת הג'ירפה כאייקון שקשור לאתר התמונות, כאשר השימוש במילה ג'ירפה נעשה על ידיד הגולשים כסוג של הסוואה בכדי שכל שאר הגולשים לא ידעו במה בדיוק מדובר.

הגדרה ג'ירפה

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...