פרסום קריאייטיב ותופעות רשת

חזק בפייסבוק: אלוהים בגימטריה זה בכיין

אחד הדברים שאני הכי שונא בעולם מלא הרוע והשקרים הזה, הוא אנשים שחופרים לי על גימטריה. רבנים, אנשים רוחניים, אורן זריף או סתם שרלטנים בלי שם תואר מכובד (עלק), אוהבים לנפנף במספרים, למצוא קישורים בין המספרים לאותיות, ולפזר לאויר מסקנות חסרות כל ערך או בסיס, רק בגלל שאיזו מילה יצרה בגימטריה מספר זהה למילה אחרת. לרוב, זה קורה בהקשרים של דת, אבל לצורך הדוגמא: רועי (כותב הפוסט) בגימטריה שווה בדיוק למילה אברבנאל. האם זה אומר שאני בקבוצת סיכון לסוף שבוע ארוך במוסד? כנראה שלא.

דור, איש מחשבים וגולש בפייסבוק, פרסם בעמוד הפייסבוק שלו תמונה משעשעת במיוחד תחת הכותרת "הייתי אתאיסט ואז מצאתי מחשבון גימטריה באינטרנט ועיניי נפתחו! עכשיו אני אתאיסט שנקרע מצחוק". בתמונה מציג דור מילים וביטויים מצחיקים, את הערך הגימטרי שלהם, וכמובן, מילים רבות בעלות ערך גימטרי זהה שיוצרות קונטרסט מצחיק ביותר למילה המקורית. עושה רושם שהתמונה הזו הולכת להיות ויראלית ולהסתובב בין הקירות שלכם. צוות התחקירנים המיומן שלנו פנה לדור כדי שיספק לנו הסבר למלאכת הקודש שלו. דור, כיאה למי שעוסק בתחום מדעי המחשב והתכנות, דאג לספק לנו תשובה מלומדת, משעממת, ומצחיקה במיוחד.

"מישהו מחברי דיבר על גימטריה בפייסבוק וקפץ לי לראש העניין הזה. אני מתחום מדעי המחשב, ויש המון התעסקות ב"התנגשות" של ערכים והקידוד שלהם. אמרתי לעצמי שבטוח יש מלא התנגשויות בגימטריה, כי זו פונקציית קידוד עם המון אובדן מידע, אי אפשר להפוך את המספר חזרה למילה שממנה בא ובטוח יש מלא מילים שיפיקו את אותו המספר, ולכן אין סיכוי שאין מילים מפגיזות ביהדות שאין להם ערך עם משהו קורע שסותר אותם לגמרי."

הבנתם? לא נורא. תקראו שוב. אם אתם שואלים את עצמכם כיצד השיג דור את המידע הנהדר הזה, אנחנו מפנים אתכם ביחד עם המלצה חמה, לאתר "גימטריה", שם תוכלו לשרוף המון זמן מיותר בחיפוש אחר מילים בעלות אותו ערך מספרי. לא תאמינו כמה זה מצחיק. בכניסה, תגידו שאתם מכירים את דור.

מצאתם עוד הקשרים מצחיקים בין מילים? שלחו אלינו בעמוד הפייסבוק שלנו ואנו נפרסם אותם.

 

לייק לפטריה בפייסבוק

תגובות
Loading...